Prvý hrací víkend juniorov priniesol body

sep 15, 2020 | Extraliga juniori

Svoj ligový debut tohto ročníka si odkrútili už aj juniori. Tí najprv v sobotu zdolali rovesníkov z Púchova v ŠH Elán v pomere 5:2 a pripísali si tak prvé body. Pozornosť však upútal najmä nedeľný zápas proti Grasshoppers Žilina. Ašpirant na titul sa ťahal celý zápas za kratší koniec, keď prehrávali už 5:3, či 6:4, ale nakoniec sa hosťom podarilo 27 sekúnd pred koncom tretiny vyrovnať na 6:6 a v predĺžení strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

„Naše výkony hodnotím pozitívne a určite máme na čom stavať. Zápas s Púchovom bol náročný z psychického hľadiska, keďže to bol pre nás prvý súboj v extralige juniorov a chlapci sa taktiež dosť trápili v zakončení. Púchovu zachytal dobre brankár a ich hráči boli veľmi húževnatí počas celých šesťdesiat minút. Včera bol súper odlišný a tomu zodpovedalo aj dianie na ihrisku. Žilina bola lepšia asi vo všetkých aspektoch hry okrem zakončenia, vďaka čomu sme sa držali v zápase pomerne dlhý čas. V tretej tretine nám chýbalo kúsok športového šťastia pri brejkových situáciách a mohli sme sa tešiť z troch bodov, ale takto je ten výsledok spravodlivejší. Cením si maximálnu zodpovednosť, bojovnosť a oduševnenie každého nášho hráča, no zároveň je obrovský priestor na zlepšovanie sa po florbalovej stránke. Ďalšie zrkadlo nám nastavia košické tímy už o dva týždne,“

Patrik Paulikovič, tréner ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)