Juniori na slaming floorball cupe skončili tesne pod vrcholom

sep 1, 2021 | Extraliga juniori

Zdroj: Facebook Salming floorball Cup

Minulý víkend sa naši juniori zúčastnili turnaja Salming floorball cup v Trenčíne. Bola to posledná veľká skúška pred novou sezónou a zároveň ukážka ako sa naši juniori pripravovali počas leta.

S prvým súperom sa stretli už v piatok na obed a bol ním Grasshoppers Žilina. Vo všeobecnosti sa vie, že Žilina je veľmi kvalitný a skúsený súper, ktorý sa v juniorskej extralige pohybuje dlho. To ale našich juniorov nezastrašilo, išli do zápasu plne pripravení. Súboj bol zo začiatku veľmi vyrovnaný. Potom naši bojovníci našli triky k súperovej bráne. Utiekli až o 3 góly. Vtedy sa súper spamätal, využil dlhoročných skúsenosti a dokázal dotiahnuť skóre pod veľkým tlakom. Prvý zápas sa skončil remízou 6:6.

Nasledujúci zápas mali juniori až večer nasledujúceho dňa. To znamenalo, že sa chalani mohli dostatočne pripraviť na tento súboj. Tento krát išli proti FBC White Eagles Bratislava. Do tohto zápasu išli juniori poučení z predchádzajúceho dňa s myšlienkou, že nemôžu podceniť súpera, hlavne v poslednej tretine zápasu. Zápas začal podobne ako so Žilinou a to neisto, kto vzíde ako víťaz tohto súboja. Vďaka dlhému času na zregenerovanie sa našim chalanom podarilo odskočiť súperovi a udržať si náskok až do samého konca, čo dospelo k výsledku 8:3. Juniori sa tak dostali na prvé miesto v tabuľke, čo znamenalo, že hrajú ďalší deň o postup do finále.

Posledný deň turnaja začali juniori semifinále proti FBK AS Trenčín. Bol to síce už tretí deň turnaja a sily sa pomaly míňali, ale naši chalani sa nevzdali a zabojovali, čo im sily stačili. V zápase hneď dominovali a nenechali súperovi žiadny priestor. Po energeticky náročnom súboji tak vyhrávajú Liďáci 8:2 a postupujú do finále.

Finále sa odohrávalo len necelé tri hodiny od ich posledného zápasu. Znamenalo to, že nemajú veľa času na oddych, ale to našich juniorov nezastaví. Do zápasu proti Snipers Bratislava odovzdali naozaj všetko. Prvú tretinu na tom boli aj strelecky lepšie, a tak viedli nad súperom. Druhú tretinu sa zase super vedel lepšie presadiť, otočil skóre a dostal sa do vedenia o jeden gól. Všetko bolo o tretej tretine, tu sa zistí kto vzíde z tohto súboja ako víťaz a kto ako porazený. V tretej tretine mladí Liďáci už nedokázali so súperom držať krok a finále tak napokon prehrali konečným výsledkom 2:5. Týmto sa umiestnili na 2. mieste.

Autor: Tomáš Bečvarov