ŽIVOT NA TRIBÚNE: My chceme florbal!

sep 11, 2021 | Klub

Vítame vás pri novej rubrike Život na tribúne. Vieme, že vidieť zápasy a dianie v klube z pohľadu diváka je vždy iný pocit, ako zažiť to na ihrisku alebo v útrobách klubu. Prinášame teda novú rubriku, kde sa bude pravidelne ozývať náš najvernejší fanúšik, Ivan Dobrovodský!

Športu zdar a florbalu zvlásť,

Minulý víkend začali florbalové súťaže 1.ligou mužov a najbližší víkend začne extraliga mužov a juniorov . Konečne….Dokonca všetky zápasy budú na internete, paráda. Keď nepočítam 5 odohratých kôl minulej sezóny, tak sme prišli o tri, nazvem to súťažné bloky:

  • 1.playoff v sezóne 2019/2020
  • 2.základná časť v sezóne 2020/2021
  • 3.playoff v sezóne 2020/2021

Pamätáte, posledné zápasy sa odohrali 7.3.2020, bolo to posledné kolo základnej časti sezóny 20219/2020. Dosť bolo faktov z minulosti, poďme sa pozrieť čo sa udialo toto leto.

Tímy začali s prípravou najprv v skupinkách a postupne sa dostali až ku kompletným počtom. Odohrali sa niektoré letné turnaje, v Bratislave sa hrala za účasti 5 mužstiev miniliga, ktorú vyhralo naše ŠK Lido.

Nové vedenie florbalu iniciovalo vznik novej súťaže – Pohár SZFB. Premiérovým víťazom sa stalo košické Florko. ŠK Lido bolo účastníkom Final Four.

Videl som 2 zápasy Lida v rámci bratislavskej miniligy a jeden zápas na turnaji v Dubnici. Plánoval som vycestovať aj na Final four do Košíc, no nakoniec to nevyšlo, zápasy som  však videl na internete.

Z laického pohľadu fanúšika bolo vidieť, že hráči ešte nie sú v zápasovom tempe. Stretnutia však napriek tomu mali slušnú úroveň. Zápas s Capitolom bolo Lido na tom lepšie fyzicky, 3.tretina bola toho dôkazom. Celý zápas s White Eagles malo Lido pod kontrolou, kvalitatívny rozdiel bol evidentný.

Zápas so Žilinou v Dubnici bol zaujímavý, kompaktnú obranu súpera Lido prekonávalo ťažko. Chýbalo mi viac kombinačných akcií, hráči priveľa sólovali, veľa striel Žilinčania zblokovali. Hovorí sa to ľahko, ale realizácia je zložitejšia, je to však umenie každého hráča, kedy je lepšie prihrať a kedy vystreliť.

Na Final four Pohára SZFB bol prvý zápas s Florkom vyrovnaný, v druhom zápase chalanom chýbali sily. Tiež si myslím, že kondícia je základ, najmä v nahustenom programe. Vylosovanie extraligy ponúka niektoré víkendové dvojkolá, takže kondíciu treba naháňať stále.

Nahliadnime spolu do kuchyne Prírodovedcov, hlavne ako sa zmenil káder A-mužstva. Vieme, že po sezóne 2019/2020 odišli René Slezák a Viktor Vnuk . Všetci veríme, že len  dočasne prerušil kariéru Matúš Ringer.

Pred sezónou 2020/2021 prišli Teo Beriac, Daniel Krajči , Gabo Mészáros, Lukáš Nôta a Peter Ondrejmiška. Z trénerského postu na hráčsky prešiel Roland Bluska. Pred touto sezónou odišiel Peter Ondrejmiška a prišli Michal Franek, Pavol Haluška a Tomáš Kopecký.

Káder máme stabilizovaný, ale až samotné zápasy ukážu kam až môžu siahať naše ambície.

Myslím si, že každý z účastníkov je vo veľkom očakávaní, predsa rok a pol je dlhá doba, nastali zmeny v mužstvách, uvidíme aké bude rozloženie síl. Dá sa očakávať, že tradičné florbalové bašty ako ATU, Florko, Tsunami, FBC Trenčín alebo Nižná, budú silné, ale nepredpokladám dominanciu niektorého z tímov ako to bolo v prípade FBC Trenčín v uplynulých sezónach. Skôr si myslím, že extraliga bude vyrovnaná.

My, fanúšikovia ŠK Lido, budeme musieť viac cestovať, pretože niektoré domáce zápasy budeme hrať v Záhorskej Bystrici, niektoré v novom Dome Športu. Verím, že sa uvidíme aj na zápasoch vonku. Napríklad Trenčín alebo Dubnica nie sú ďaleko. Ja sa chystám túto sezónu na jeden zápas do Košíc. Pravdepodobne na ATU, vtedy totiž hrajú juniori aj Áčko v jeden deň.

Verím, že naše Lido nám bude prinášať radosť hrou aj výsledkami. Budeme držať palce aj spomínaným juniorom a ostatným družstvám. Máme nové haly, nové dresy a chcelo by to aj nové umiestnenie….

Najbližšie sa uvidíme sa :

12.9.2021 o 15.35 v Záhorskej Bystrici, ŠK Lido- Prešov, extraliga juniorov

12.9.2021 o 18.30 v Záhorskej Bystrici, ŠK Lido-AS Trenčín, extraliga mužov

Autor: Ivan Dobrovodský