Po dvoch kolách juniori prví v tabuľke

sep 13, 2021 | Extraliga juniori

Po takmer ročnej prestávke dnes odštartovala aj extraliga juniorov. V otváracom zápase sezóny na našich juniorov čakali kobylky zo Žiliny. Minuloročná domáca prehra 6:7 po predĺžení bola pre divákov prísľubom, že aj v tomto zápase sa budú mať načo pozerať.

ŠK Lido Prírodovedec – Grasshoppers AC UNIZA Žilina 7:3

Kanadské body: Roľko 1+2, Skyslak 1+1, Ďurečko 1+0, Lacko 1+0, Masár Peter 1+0, Pavlikovský 1+0, Prokop 1+0, Masár Pavol 0+1, Ridardčík 0+1

Ako naznačuje úvodný gól Skysľaka z 8. sekundy, mladí námorníci boli tímom, ktorý udával tempo hry. Dobre naordinovaná taktika trénera Paulikoviča fungovala takmer bezchybne a po góloch Peťa Masára a Pavlikovského Lido viedlo už 3:0.

Do druhej dvadsaťminútovky sme vstúpili priam výborne. Prokop si povedal, že skúsi napodobniť Skysľakov expresný gól, a tak už po 23 sekundách od úvodného buly rozvlnil sieť na žilinskej bránke. O necelé dve minúty na to sa presadil aj novo zvolený kapitán Ďurečko a na svetelnej tabuly svietilo 5:0 v prospech námorníkov a vyzeralo to na pohodlné dohratie polovice zápasu. Nastal však pravý opak a po góloch Syptáka a Baumgartnera sa Žilinčania dotiahli na rozdiel 3 gólov.

Do tretej tretiny nastúpili Žilinčania s viditeľnou snahou o zvrat zápase, avšak zlepšená obrana na čele s Fehérom odolala. Vtedy si Roľko s Lackom povedali, že svojim obrancom pomôžu a po rýchlom brejku Lacko zvyšoval na 6:2. Tlak Žiliny spôsoboval veľa nepresností na našej strane, zbytočné straty a veľa šancí hosťujúceho tímu, ktoré poväčšine končili buď na našom brankárovi alebo mimo bránu. Do konca tretiny sa výsledok ešte dvakrát zmenil, keď na každej strane padlo po jednom góle. Za Lido zvyšoval na 7:2 Roľko a minútu a pol pred koncom ešte kozmeticky upravil Šútora na konečných 7:3 v prospech Lida.

Čakal nás na úvod sezóny rovnaký súper ako v minulom roku, avšak oproti minulej sezóne stúpla u hráčov sebadôvera a vedomie že proti tomuto súperovi vieme zahrať. Kobylky nám pomohli na začiatku každej tretiny svojou nekoncentrovanosťou a vždy sa nám podarilo v prvých minútach streliť gól, čo vlialo hráčom  ešte viac  entuziazmu do hry, no od polovice zápasu v našej hre kraľovala nepresnosť, neflorbalovosť a ťažké nohy. Spokojný som s víťazstvom, ale s herným prejavom v druhej polovici zápasu určite nie. Verím že chlapci dobre zregenerujú a pozitívne sa naladia na zajtrajší zápas.

Patrik Paulikovič, tréner ŠK Lido Prírodovedec

ŠK Lido Prírodovedec – FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov 9:1      

Kanadské body: Roľko 4+1, Lacko 0+3, Fatul 2+0, Skyslak 2+0, Masár Peter 0+2, Prokop 0+2, Kmeť 1+0, Tvrdý 0+1

Pre väčšinu mládežníkov bol nedeľný zápas prvým proti tímu z Prešova. Zverenci trénera Paulikoviča boli tak trochu neistí, čo môžu od tímu z východu Slovenska očakávať.

            Hoci sa hosťujúci tím dopustil vylúčenia už na konci 2. minúty a Viktor Roľko využil ponúknutú šancu na zmenu skóre o minút neskôr, z patričnej neznalosti bola prvá tretina herne vyrovnaná a opatrná zo strany mladých námorníkov. Na 2:0 neskôr zvyšoval Samuel Fatul. Gól poslednú minútu prvej periódy priniesol malé zdramatizovanie a zníženie stavu na 2:1.
            Druhá tretina bola bez výsledkového záznamu až do jej polovice. Avšak v 34. minúte priklonil misky váh na stranu Lida nová akvizícia z Malaciek Filip Kmeť po asistencii Tvrdého. V 37. minúte zúročil ďalšiu presilovú hru Roľko po nahrávke Lacka, aby dve minúty pred druhou sirénou navýšil vedenie Lida Skysľak po prihrávke od Prokopa.

            Posledná časť hry bola zo strany Lida najplodnejšia. Juniori sa pravidelne presadzovali na polovici súpera vďaka rýchlosti a dôrazu v súbojoch, čo využil Roľko na ďalší gól v sieti východniarov. V polovici tretej tretiny sa dokonca v oslabení podarilo presadiť Fatulovi. O malú chvíľu ho nasledoval Skysľak a svoje gólové hody zakončil na začiatku 53. minúty Roľko z brejku založeného Lackom. Do konca zápasu si už následne tím v modrom užíval vybudovaný náskok a vytváral si šance na skórovanie, už však bez gólového efektu.

Nedeľný zápas bol pre nás dosť záhadný, nakoľko nás čakal súper, ktorého sme nevideli nikdy hrať. Ale na hernom prejave zo sobotného zápasu sme nehodlali nič meniť. Prvá tretina bola dosť vyrovnaná a opatrná, dokonca Prešov bol viac na lopte, ale ich aktivitu sme ustáli. Od druhej tretiny sme pridali na tempe, rýchlosti a dôraze čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Všetky 3 formácie svojho súpera prevyšovali a podali zároveň zodpovedný obetavý výkon smerom dozadu, aj keď už bol výsledok o 4-5 gólov, čo si dosť cením. S rovnakou pokorou musíme ísť aj do ďalších zápasov, kde nás čaká znova dvojkolo v Bratislave. Verím že sa pripravíme rovnako zodpovedne.

Patrik Paulikovič, tréner ŠK Lido Prírodovedec

Víkend hodnotím veľmi pozitívne. S chalanmi sme sa na novú sezónu poctivo pripravovali. Vedeli sme, že prvý zápas bude veľmi náročný, pretože v sobotu nás čakal veľmi známy súper zo Žiliny. Na zápas sme sa však dobre pripravili. Aj motivácia v kádri stúpla, keďže ku nám prišli nové posily z Detvy, bratia Masárovci. Od začiatku zápasu sme boli podľa môjho názoru lepším tímom, zápas sme mali pod kontrolou a zaslúžene vyhrali. Na druhý deň nás čakal súper z Prešova, od ktorého sme vôbec nevedeli, čo máme očakávať. Naša hra bola v prvej tretine miestami chaotická. Po prestávke sme sa však vzchopili začali diktovať tempo zápasu, zápas sme dotiahli do víťazného konca a zaslúžene vyhrali 9:1.

Matej Chorvatovič, brankár ŠK Lido Prírodovedec

Tento víkend by som zhodnotil veľmi pozitívne. Odohrali sme v ňom 2 skvelé zápasy, v ktorých sme získali fantastických 6 bodov. Som rád, že sme bojovali, ako jeden tím a dokázali zahrať také skvelé výsledky. Žilina, ako technicky hrajúci super nám ukázala svoje kvality a aj odkryla naše slabiny. No my sme v zápase boli dravší a snažili sme sa hrať, čo najviac na lopte a hru mať celý čas pod kontrolou, čo sa nám v značnej miere darilo. Hneď na druhý sme čelili nováčikovi súťaže, a to Prešovu. Nevedel som, čo čakať, okrem toho, že na nás vyletia a budú bojovať o každý centimeter hracej plochy. Našťastie sme sa súperom nenechali zaskočiť a zápas sme držali od začiatku vo svojich rukách. Za oba výsledky som veľmi rád, sú to naozaj krásne čísla a budem rád, ak ich bude čím ďalej tým viac. Samozrejme chcem pochváliť aj našich gólmanov, ktorí sú výbornou oporou celého tímu či už v zápasoch, ako boli tieto alebo, aj náročnejších. Dúfam, že sa nám aj ďalší zápasový víkend podarí pozbierať, čo najviac bodov, že zahráme dobré zápasy, s ktorými bude tréner spokojný.

Viktor Roľko, hráč ŠK Lido Prírodovedec

Chalani sú tak po prvom hracom víkende s plným bodovým ziskom na čele extraligovej tabuľky! Vďaka streleckej potencii, ale aj výbornému výkonu v bránkovisku v podaní Daniela Féhera a Mateja Chorvatoviča majú naši mladíci najlepší pomer strelených a inkasovaných gólov v juniorskej najvyššej súťaži.

Ďalšia previerka ich schopností bude o 2 týždne, kedy cez víkend privítajú mestských rivalov z Hurikánu a tím zo Záhorskej Bystrice. Obidva tímy dokázali cez víkend zvíťaziť aspoň v jednom zo svojich zápasov, takže Lido nečaká žiadna prechádzka ružovou záhradou a zápasy sľubujú napínavú zápletky.

Autor: Adam Varga / Ondrej Pagáč