Starší žiaci na novom Šturáku ako prví

sep 16, 2021 | Mládež

Foto: Ondrej Pagáč

Starší žiaci uplynulý víkend odštartovali sezónu úvodným zápasom proti Hurikánu Bratislava Inspiro. Po prípravnom období, kedy sa zúčastnili trenčianskeho Salming floorball cupu a zopár prípravných zápasov na záver leta sa už tešili na ligové zápolenie.

Káder v starších žiakoch prešiel značnou obmenou, keďže väčšinu tvoria hráči mladšieho ročníka, ktorí sa posunuli z mladších žiakov, preto bude nasledujúci rok dôležitý z hľadiska získavania skúseností proti väčšinou starším protihráčom.

ŠK Lido Prírodovec – VŠK PdF UK Hurikán Insprio 7:8

Zostava: Holienka, Bulík – Brosz, Daniško, Fazekaš, Hurinský, Ivan, Kováčik, Kucharčík, Kulina, Marioth, Martanovič, Mihel, Pintér, Valentová

            Súper z Hurikánu bol zo začiatku zápasu na lopte, no boli to práve mladí hráči z Lida, ktorí vďaka Mariothovmu prieniku a strele do vinklu išli do vedenia. Ten moment napomohol tomu aby sa hra vyrovnala a mohli sme vidieť bojovný florbal na obidvoch stranách. Sem tam sa vyskytli pekné okulahodiace akcie, napríklad po osi ValentováPintér-Marioth. Brankár hostí bol však proti zmene stavu. Po vylúčení domácich dokázal súper zrovnať do 20 sekúnd. Tesne pred koncom tretiny sme potom mohli vidieť brejkovú situácie, ktoré až na jednu dokázal zlikvidovať Šimon Holienka v bráne domácich.

            Druhú tretinu sme mohli vidieť florbal ako na hojdačke, pri ktorom sa až 4 krát menilo vedenie v zápase. Najskôr vstúpili aktívnejšie do tretiny domáci hráči Lida, keď Matej Marioth opäť skóroval, tentoraz už po minúte hry. Pridal sa Mihel, ktorý sa dobre postavil rozohrávke hosťujúceho obrancu a po odraze skončila loptička na prekvapenie všetkých v bráne hostí. Následne sa podarilo skórovať dva krát hráčom v červenom na čo odpovedal hneď Marioth a po sóle cez pol ihriska strelou k tyčke prekonal hosťujúceho brankára. O 4 minúty neskôr sa herné vlohy Mariotha ukázali, keď nabil na gól Hurinskému, ktorý ponuku s radosťou prijal a vstrelil prvý gól za Lido. Nanešťastie hráči Hurikánu ešte do konca tretiny skorigovali skóre a posunuli sa opäť do vedenia.

            Tretia tretina podľa očakávania začala po preslove trénerov opatrnejšie. Pozorné bránenie malo za následok nezmenený stav skóre po dlhšiu dobu. S narastajúcim časom sa však hráči odvážnejšie púšťali do útočenia. Prvé ovocie to prinieslo hráčom Hurikánu, ktorí odskočili o 2 góly. Avšak po dôraze pred bránou skóroval prvý gól za Lido aj Martin Kulina. Postupne s koncom zápasu sme videli viacero šancí na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Napínavý záver zdramatizoval ešte viac vyrovnávajúcim gólom opäť Marioth a išlo sa do trháku. Nanešťastie súper minútu dokonca prekonal domáceho dobre chytajúceho Holienku a aj napriek snahe domácich udržal skóre vo svoj prospech.

„Uvedomujeme si, že toto bude pre nás náročná sezóna. Väčšina hráčov je prvý rok v kategórii starších žiakov. Sme však ešte len na začiatku a pred sebou máme kopec času, aby sme sa dokázali čo najviac zlepšiť. Musíme sa zamerať najmä na hernú činnosť jednotlivca a zlepšovať a zvyšovať individuálnu kondíciu.“

Maroš Marioth, tréner ŠK Lido Prírodovedec

Už tento víkend čaká starších ďalšia náročná previerka a to proti Tsunami Záhorská Bystrica. V Športovej hale Maline v Malackách nastúpia proti sebe už v skorých ranných hodinách o 9:20 v nedeľu 19. septembra.

Držíme im všetci palce