V mestskom derby neúspešne

sep 24, 2021 | Extraliga muži

Foto: Floorball Frames

V nedeľu 19.9. 2021 o 17:00 v novom “Dome športu“ začala bitka o Bratislavu. Mestský rival Snipers Bratislava organizoval 3. kolo extraligy v tejto sezóne. Nová hala v ktorej majú naši áčkari tréningy už nejaký ten štvrtok, je na takýto zápas ako stvorená.

Kanadské body: Beriac 2+0, Maňkoš 1+1, Nôta 1+1, Pagáč 1+1, Lelák 0+1

 V 1. tretine sa už po 2 minútach a 33 sekundách presadil Teodor Beriac, keď tečoval nastrelenú loptu obrancu Richarda Leláka. Rýchly gól nás potešil a boli sme odhodlaní bojovať ďalej. Radosť z nášho gólu žiaľ netrvala dlho, keď si už 10 sekúnd po našom góle tečoval do bránky zle zatočenú loptu Daniel Maňkoš. Nešťastnú náhodu s vlastným gólom odčinil už v 7. minúte a v 50. sekunde. Získaním lopty a následnou prihrávkou sa vyznamenal Ondrej Pagáč, ktorý prihrával hneď ako sa dalo a Maňkoš umiestnenou strelou vyzametal roh pravého vinkla. V čase 10:16 nastala remíza druhý krát v zápase, keď Snipers skóroval po našom nedorozumení v obrannom pásme. O necelé 2 minúty neskôr Snipers už vyhrával, keď Maňkoš nepresne prihral na polovici a bol z toho rýchly brejk, ktorý Snipers premenil. 14:14 bol čas, kedy sme dostali šancu na dotiahnutie sa aspoň na remízu. Išli sme hrať presilovku. Presilovka sa žiaľ gólom neskončila a do konca tretiny to už bolo iba o držaní lopty, ani jeden tím sa nedostal do vyloženejšej šance na skórovanie.

Druhá tretina sa po 1 minúte a 41 sekundách začala tak, ako sa skončila 1. tretina, presilovkou pre “Blues“. Presilovka ostala taktiež nepremenená, aj keď tento krát sme šance nepremieňali tak, ako by sme si to predstavovali. Inkasovaný gól na 4:2 bol pre nás psychicky náročným. Spoza polovice ihriska prišla strela a brankár Daniel Dobrovodský videl pred sebou iba 2 hráčov. Domáci brankár len pár minút predtým naskočil studený do rozbehnutého zápasu. Jednotka v bráne mravenečníkov, Gabriel Meszáros, bol totiž po kontakte do hlavy a krku a po porade so zdravotníkmi preventívne stiahnutý zo zápasu. O minútu a 12 sekúnd neskôr pred našou bránou musel zatiahnuť ručnú brzdu Roland Bluska. Z tohto zákroku vzišiel nájazd, ktorý bol premenený, a tak sme 4 minúty pred koncom 2. tretiny prehrávali už o 3 góly. Minútu a pol do konca tretiny boli aktéri gólu takí isté, ako pri poslednom góle. len si vymenili rolu strelca a nahrávača. Štandardná situácia len pár metrov od veľkého bránkoviska skončila gólom, keď Daniel Maňkoš nabil Ondrejovi Pagáčovi na gól tzv. “20 centi nad ľadom“ Do konca tretiny sa už neudial žiaden zázrak v prospech ani jedného tímu, a tak sa do poslednej tretiny išlo za stavu 5:3 pre domácich.

Foto: Floorball Frames

Tretiu tretinu sme nezačali vôbec dobre.Už po 13 sekundách si šiel sadnúť na trestnú lavicu Vladimír Bačinský za sekanie. Oslabovku sme ubránili a zápas bol opäť v tempe. Strelec prvého gólu Teodor Beriac na seba v zápase upozornil opäť v čase 46:29, keď opäť trafil loptu pred súperovým malým bránkoviskom. 40 sekúnd po góle sa naše šance na vyrovnanie zvýšili. Na trestnú lavičku sa opäťposadil súper, a tak sme mali k dispozícií presilovku. Presilovka bola využitá už po neuveriteľných 4 sekundách. Lukáš Nôta zachytil rozohrávku Snipers na veľkom bránkovisku a po prvej nevydarenej strele sa rozhodol využiť kľučku a tá vyšla. V čase 50:14 sa už dvojgólový strelec Teodor Beriac musel ísť vydýchať, žiaľ na trestnú lavicu a druhá presilovka domácich bola na svete. Táto oslabovka našich áčkarov sa žiaľ už nezaobišla bez gólu. Stav 6:5, 9 minút do konca, timeout na taktické pokyny a ide sa bojovať. Pokyny boli jasné, nanešťastie prevedenie nie úplne 100 percentné. Nepresné prihrávky a malé chyby sa podpísali na tom že sa druhá polovica 3. tretiny hrala na systém naháňania lopty. Nepomoholo ani zavretie súpera na ich vlastnej polovici pri hre bez brankára, aj keď lopta už nebezpečne skákala, aj na bránkovisku, aj nad bránou, nebola však umiestnená medzi 3 žrde. Presilovka v čase 59:47 už nepriniesla žiadny dramatický záver, a tak odchádzal domáci Snipers Bratislava z toho zápasu s tromi bodmi.

Zápas o Bratislavu sme žiaľ prehrali, ale hlavy do budúcna nevešiame. Chuť do víťazstiev si môžeme napraviť už ďalším zápasom, tak isto s mestským rivalom, ktorý má pôsobisko v Záhorskej Bystrici. Zápas sa odohrá už v sobotu 25.09.2021 o 18:00 už v spomenutej mestskej časti Bratislavy. Stretnutie si môžete prísť pozrieť naživo, ale bude sa aj streamovať na huste.sk. Link bude dostupný pred zápasom na našom Facebookovom profile.

Išli sme do zápasu získať prvé body, no nevyšlo to. Nám sa ťažšie rozbieha začiatok sezóny. Je tam chcenie, bojovnosť, nasadenie, no na výsledkoch to nie je vidno… Musíme si v kabíne povedať, ako to zmeniť. Máme nových chalanov, sú perspektívni a musíme im nájsť správne miesto v zostave. Každý však musí zahrať na sto percent.

Roland Bluska, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

Zápas bol dobrý a behavý, niekedy až veľmi. Rozhodli však individuálne chyby. Veľmi nás to mrzí, lebo to je už tretí zápas a nutne už potrebujeme body. Ja mám rád takéto behavé súboje, teší ma, keď padá veľa gólov, no nám to teraz veľmi nepadá.

Teodor Beriac, hráč zápasu ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

Spokojnosť je s výsledkom, ale veľkú zásluhu na tom, že gólov bolo len päť, majú spoluhráči, ktorí neskutočne veľa striel zblokovali, tiež zastavili množstvo krížnych prihrávok a všetko dokopy to zaistilo konečne prvé body.

Ján Lacika, hráč Snipers Bratislava
Foto: Floorball Frames

Autor: Noel Gondáš