Začiatok ligy má za sebou už aj B-čko

sep 24, 2021 | Klub

Foto: Hugo Votruba

Cez vikend sa začala aj bratislavská 2. liga mužov. V nej sa tradične predstaví aj naše B družstvo.

Na otvárací víkend sa družstvo dostavilo posilnené o juniorov. V sobotnom zápase sa cestovalo do Malaciek na večerný zápas s Gajarmi. Naša rezerva nanešťastie nezačala dobre a úvodná tretina skončila v ich neprospech. Na tabuli. svietil výsledok 3:7. Boli to doslova gólové hody. V 2. tretine liďáci zabrali a dotiahli sa na súpera, ktorý si uvedomil, že tento zápas ešte nebude jednoduchý. V tretej tretine sa gólový rozdiel ešte zmenšil, ale nakoniec to nestačilo na víťazstvo. Podľahli sme Gajarom v pomere 9:7.

Už po 11 hodínách v nedeľu ráno nastúpilo Lido „B“ na svoj druhý zápas. Sily si zmerali s Jánošíkovými zbojníkmi. Prvé dve tretiny to bol zápas pozorných obrán. Ak nejaká strela prenikla, tak to kryli skvelí brankári na oboch stranách. V poslednej tretine Lido poľavilo v obrane a nakoniec podľahlo súperovi 2:6.

Úvodný víkend bratislavskej druhej ligy mužov nám nevyšiel, ale vieme, kde sme urobili chyby, a tak vidíme priestor, kde sa môžeme zlepšovať do ďalších zápasov.

Po dlhodobom odpočinku v trvaní priblížne jeden a pól roka som v podstate rád, že som zvládol odohrať oba zápasy, po ktorých mám už iba miernu svalovicu. Toľko za mňa, ale myslím, že hovorím za viacerých členov tímu. Zápas proti Gajarom sme si prehrali v prvej tretine, kedy sme dostali 7 kúskov, potom sme už iba ťažko doháňali výsledok. So zbojníkmi to zas bola lekcia z efektivity, kedy sme pálili jednu šancu za druhou. „Podtrženo, sečteno“ neboli to z našej strany vzhľadom k okolnostiam, až tak zle odohrané zápasy. Konečne sme si zahrali, zabavili sa a o to nám hlavne v tejto súťaží ide.

Rastislav Laššo, hráč ŠK Lido Prírodovedec B

Autor: Jozef Mlynarčík