Život na tribúne: Tri zápasy za nami

sep 24, 2021 | Klub

Máme za sebou 3 zápasy nášho Lida v extralige mužov bez získaného bodu. Zaznamenali sme  tesné prehry. Chalani hlavy hore, každý zápas začína od 0:0 aj ten najbližší s Tsunami. Dnes sa nebudem venovať hodnoteniu zápasov, opíšem svoje postrehy zo zákulisia a bude aj malé stavbárske okienko. Poďme na to…

Dvakrát som navštívil ” novú” halu v Dome športu. Prvý dojem príjemný, veľká  priestranná hala, ale postupne som nadobudol pocit ako keby páni architekti a stavbári oprášili plány “starej “haly  Domu športu, zväčšili rozmery a hotovo…

Prečo? Výhľadu z tribúny bráni čiastočne  zábradlie.

Nie je vidieť asi meter až dva postrannú čiaru pod tribúnou, diváci v prvom rade stávajú, aby videli čo sa deje pod nimi ,tým pádom zabraňujú výhľadu divákom v druhom a treťom rade.

Ked som si sadol ďaľší zlý bod, betónové schody na ktorých sú sedadlá sú nízke, nohy idú dohora, veľmi nepohodlné sedenie.

Okrem toho tribúna a kapacita hľadiska je na veľkosť haly podľa mňa nedostačujúca.

Stavalo sa aj v Trenčíne, betón či betónik, neviem…

Jasné , že aj mne sa páči obojstranný útočný florbal, ale taktika sa stanovuje aj podľa súpera  , aby splnila svoj účel .

Aj veľký Mourinho neváhal postaviť autobus pred vlastnú šestnástku.

Príjemné bolo stretnúť sa s rodinou Gaba Meszarosa v Bratislave aj v Trenčíne.

Spoznali sme sa aj s rodinou Tea Beriaca. Klobúk dolu pred jeho otcom ,ktorý svojím neustálym povzbudzovaním  strhol aj nás ostatných a vytvorili sme Lidu priam domáce prostredie.

Už sa teším na zápasy v Dubnici, Žiline a opäť v Trenčíne , kde budeme zase burácať.

Minulý týždeň ma potešil aj telefonát od  Mariána Machoviča , otca Marca Machoviča, s ktorým sme skoro celý čas kecali o florbale.

Samozrejme nechýbali  hecovačky pred vzájomným stretnutím Tsunami a Lida.

Dohodli sme sa , že na zápase nemôžme chýbať a určite dáme pivko, aspoň nealko…

Prežívali sme aj trpké chvíle, pretože obaja naši brankári Gabo aj Daniel dostali  v zápasoch údery do hlavy, boli aj mierne otrasení, ale dúfam že všetko bude v poriadku.

Treba spomenúť aj výsledky našich juniorov, ktorí sú po dvoch výhrach na čele tabuľky.Paráda chalani.

Uvidíme sa na zápasoch v sobotu a v nedeľu.