Betónik Lida zastavil rozbehnutú mašinu Tsunami

sep 28, 2021 | Extraliga muži

Foto: Martin Vilem

Extraliga mužov tento víkend ponúkla derby zápas proti Tsunami Záhorská Bystrica. Rival zo známej mestskej časti bol dovtedajším lídrom tabuľky. Naopak Lido sa krčilo na chvoste a čakalo na svoje prvé body v novej sezóne.

Tsunami Záhorská Bystrica – ŠK Lido Prírodovedec 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Kanadské body: Nôta 2+2, Beriac 1+0, Gažík 1+0, Pagáč 1+0, Bačinský 0+1, Kopecký 0+1

Zápas proti Tsunami Záhorská Bystrica je vždy plný prekvapení, malých osobných súbojov a veľkých taktických zápolení. Do Záhorskej Bystrice sme pricestovali na štvrté kolo extraligy mužov po 3 prehrách naozaj nabudení. Zápas začal zhurta, keď už v 58. sekunde dostal Lukáš Nôta dvojminútový osobný trest za bránenie v hre. Našťastie táto oslabovka netrvala dlho. Už 10 sekúnd nato sa previnil obranca Záhorskej Bystrice, a tak sme na začiatku zápasu mohli vidieť hru 4 na 4. Vylúčenia prežili oba tímy bez ujmy. V čase 14:44 nás do vedenia poslal Teodor Beriac po strele od mantinelu, keď mu prihrával Vladimír Bačinský. Z prvého gólu zápase sme sa veľmi tešili. Našťastie na ďalší gól sme nemuseli čakať až tak. V čase 17:18 vsietil gól Ondrej Pagáč strelou takzvane 20cm nad ľadom. Na tento gól mu asistoval Lukáš Nôta, ktorého dnes ešte určite spomenieme. Po prvej siréne sme išli do šatne spokojnejší ako domáci, keďže sme vyhrali tretinu 0:2.

V druhej tretine sme dostali gól v čase 21:41, ale paradoxne nám to viac pomohlo ako uškodilo. Taktické pokyny boli rozdané a očividne padli na úrodnú pôdu. Z výbornej práce centra Ondreja Pagáča na strede ihriska, kde vypichol loptu, ťažil Lukáš Nôta, ktorý šance využíva tak často ako chodí behať. Nebolo tomu inak ani teraz. Strelou spred veľkého bránkoviska v čase 24:53 upravil na stav 1:3. Po tomto góle sa dlho hralo veľmi takticky, ani jeden tím nedokázal nájsť chybu v obrane súpera čo znamená, že ďalší gól padol až 3 minúty pred koncom tretiny. Tento gól nanešťastie vsietilo Tsunami, a tak sme do po druhej tretine išli do šatne za stavu 2:3.

Foto: Martin Vilem

3. tretina mala pomalší začiatok, čo nám však neprekážalo keďže sme vyhrávali. Ďalší náš gól na seba nenechal dlho čakať. V čase 43:35 po súboji pri mantineli Ondrej Pagáč posunul loptu do rohu ihriska Lukášovi Nôtovi, ktorý našiel zbiehajúceho Ondreja Gažíka. Ten zamieril a strelou pomedzi 4 hráčov Tsunami trafil loptu do brány. Už 4 minúty po tomto góle sme dostali ďalšiu šancu, keď sme mali hrať presilovku. Táto presilovka žiaľ nebola úspešná, a tak sa pokračovalo v hre v plnom počte. Pri jednej zo situácii na súperovej polovici nastreľoval loptu obranca Adam Varga. Brankár ju vyrazil smerom na Tomáša Kopeckého, ktorému sa podarilo nájsť Lukáša Nôtu, a ten zakončoval už skoro do prázdnej brány. V čase 52:31 bol tým pádom stav zápasu už 2:5 a dvojnásobný víťaz Stanley cupu sa mohol radovať z prvého bodu v drese námorníkov. Hoci Tsunami prehrávalo o 3 góly, stále hrali naplno. Naša obrana, ale tlaku súpera nepodľahla. Minútu pred koncom zápasu sme ešte dostali možnosť hrať v početnej výhode, a tak koniec zápasu už nebol priveľmi vyhrotený. Zo Záhorskej Bystrice sme tak odniesli prvú výhru v tohtoročnej Extralige. V neposlednom rade treba spomenúť špičkový výkon nášho brankára Daniela Dobrovodského, ktorý sa veľkou časťou podujal na výhre ŠK Lido Prírodovedec v Záhorskej Bystrici. Za celý zápas inkasoval iba 2 góly a jeho zákroky nám neraz uhasili požiar na malom bránkovisku.

„V prvom rade som rád, že sme konečne vyhrali. Už sa patrilo to zlomiť. Bol to z našej strany veľmi obetavý a oduševnený výkon. Náš plán, s ktorým sme nastúpili do zápasu, veľmi dobre vychádzal počas celého stretnutia. Hrali sme výborne zo zabezpečenej obrany. Boli sme nebezpeční aj vpredu, pridali nejaké góly, ale základom úspechu bola naozaj veľmi dobrá obrana na čele s brankárom Dobrovodským. Musím vyzdvihnúť každého jedného jednotlivca za tento výkon.“

Gabriel Meszároš, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Súper dal prvý aj druhý gól, čo nás rozladilo. Museli sme to dobiehať. Súper dobre bránil, odrážal, brejkoval, z čoho padali góly. My sme zase vedeli skórovať a presadiť sa vpredu.“

Marek Valachovič, Tsunami Záhorská Bystrica (pre szfb.sk)

Boli to zaslúžené 3 body a my dúfame, že ich bude viacej už po budúcom víkende, kedy nás čakajú dokonca dva zápasy. Prvý sa odohrá v sobotu 2.10.2021 o 18:00. Na gerflore v Záhorskej Bystrici privítame nováčika mužskej extraligy Žltý Sneh Košice. Druhý zápas sa odohrá v nedeľu 3.10.2021 o 16:00 proti FBC Mikuláš Prešov taktiež v hale v Záhorskej Bystrici.

Príďte podporiť extraligistov v honbe za dôležitými bodmi do tabuľky.

Foto: Martin Vilem

Autor: Noel Gondáš