Život na tribúne: Prvé body pre Lido

okt 6, 2021 | Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť …

Máme za sebou ďalšie 3 zápasy nášho Lida v extralige mužov a tentoraz všetky víťazné.

Bravó chalani!

Najmä víťazstvo na pôde Tsunami možno označiť za prekvapenie kola. Celé mužstvo podalo výborný výkon, hrali sme na dve pätky, na presilovky a oslabovky naskočili aj ďalší hráči. Dobre sa na to pozeralo a konečný výsledok teší o to viac, že  súper má  výborné mužstvo. Asi chalanom pomohla aj podpora Reného a Ringiho (René je to tam☺), ktorí boli prítomní na zápase. Mrzí ma ,že som toto víťazstvo nemohol ”zapiť” s Mariánom Machovičom…

Víťazstvo so Žltým snehom pri všetkej úcte k súperovi možno označiť ako povinné a víťazstvo s Prešovom ako tradičné. Vraj Prešov nikdy v Bratislave s Lidom nevyhral. Bol to taktický boj, mužstvá vychádzali zo zabezpečených obrán. Na môj vkus chýbalo viac pohybu.

V týchto dvoch zápasoch sa rozstrieľal Tomáš Kopecký, ktorý sa pridal k tradičným strelcom Teovi Beriacovi a Lukášovi Nôtovi.

Keď som pri Lukášovi, tak musím konštatovať, že to je športovec telom a dušou. Okrem toho že je výborný florbalista, tak  viem že aj beháva a bicykluje.

Po sobotňajšom zápase som sa zoznámil s jeho otcom, ktorý čakal na syna a po zápase cestovali domov, aby sa Lukáš mohol zúčastniť košického polmaratónu kde si vytvoril nový osobák časom 1:26:01. Ešte predtým po štvrtkovom tréningu musel Lukáš  cestovať 7 hodín vlakom do Košíc na osobnú registráciu (v čase Covidu nepochopiteľné). V sobotu spolu s otcom autom cestovali z Rimavskej Soboty do Bratislavy na zápas a po ňom späť domov a ráno do Košíc.

Musím vysloviť obdiv obom Nôtovcom.

V sobotu čaká chlapcov prvý dlhší výjazd za súperom a to do Prešova, kde sa presne po roku stretnú s košickým ATU. Vtedy sa hralo 10.10. a skončilo to 10:10 v riadnom čase.

V sobotu je 9.10. a ….

Budeme veriť v úspešný výsledok a dúfajme, že sa nebude opakovať scenár z minulého roka, kedy po vzájomnom zápase Lida vs ATU skončila sezóna.

Kupujte počítače, v sobotu o 15.00 na HusteTV.

Na dvojzápas do Košíc cestujú aj naši juniori, ktorým budeme takisto držať palce.

V poslednom čase nás Lidákov býva na tribúne pomenej, viem do veľkej miery je to spôsobené aktuálnou situáciou, ale ak Vám to okolnosti dovolia prídťe povzbudiť chalanov, zlepšujú sa každým zápasom.

Všetky zápasy vysiela aj spomínaná internetová televízia a vybraný zápas každého kola bude vysielať aj novovznikajúci športový kanál  TV JOJ.

Lido bude hrať pred kamerami 8.11.2021 o 17.00 s Dubnicou.

Autor: Ivan Dobrovodský