Nôtovci ako celok

okt 22, 2021 | Klub

Lido má po 7 zápasoch na konte 3 výhry. Zásluhy za úspechy sa v kolektívnom športe nepripisujú jednotlivcom. Výnimka sa nekoná ani tento krát, keďže aj za naším najlepším strelcom stojí jeho otec a tréner v jednej osobe. Peter Nôta – otec, tréner, fanúšik a dnešný respondent otázok redakcie.

Foto: Hugo Votruba

Ako hodnotíte prvú tretinu sezóny pri pohľade z tribúny?

Na hre v prvých kolách bolo vidieť výpadok tréningov a hlavne zápasovej praxe z predchádzajúceho neodohratého extraligového ročníka. Každým zápasom je to lepšie. V posledných kolách družstvo ukázalo, že keď každý hráč zahrá, na čo má, keď hráči dodržia taktiku, dohodnutý systém, pomôžu brankárom v blokovaním striel, môže vyhrať nad každým súperom.

Čo hovoríte na výkony syna Lukáša Nôtu, s tým, že sa zaradil medzi najlepších strelcov súťaže?

S tým, že Luky patrí k najlepším strelcom súťaže sa už akosi ráta. Doposiaľ v každej súťaži, ktorými prešiel, od žiakov až po mužov, k nim patril. Jednoducho má cit pre góly. Som rád, že góly dáva, ale dôležitejšia pre mňa je celková hra tímu, zladenie jednotlivých formácií, zlepšenie smerom ku playoff. Pravidelným tréningom s družstvom (nielen individuálnym) pôjde aj Luky ešte hore a môžeme sa dočkať ešte veľa prekvapení. Pre niektorých z nás, možno ani nie.

Pomáhate Lukášovi s prípravou na zápasy?

Áno, pomáham. Však mám na florbal aj „papiere“. Keďže trénujeme aj atletiku – beháva a cyklistiku – horskú aj cestnú. Musíme to zladiť, aby jednotlivé tréningové jednotky do seba zapadali. Na prvý pohľad sú to odlišné športy, ale plánujem ich tak, aby sa dopĺňali. Zatiaľ sa to darí. Ak by sa rozhodol pre niektorý „viac“, alebo by bola pred Lukym ďalšia výzva, kľudne plán upravíme alebo vymeníme trénera.

Lukáš je nadšencom dlhých behov a maratónov, na jeden taký si odskočil aj do Košíc, len 14 hodín po zápase v Bratislave. Čo všetko je treba, aby dokázal zvládnuť takéto fyzicky ťažké podujatia?

Luky je športovec telom aj duchom, dáva tomu všetko. Myslím, že veľa voľného času mu nezostáva. Ten víkend to tak vyšlo. V sobotu, nedeľu zápasy extraligy v Bratislave, v nedeľu polmaratón na MMM 2021 v Košiciach. Na polmaratóne sme plánovali zabehnúť osobný rekord. Výsledky potvrdili, že sme formu vyladili perfektne. V sobotu večer dal hetrik Žltému Snehu, v nedeľu doobeda padli Košice druhýkrát, teda osobný rekord. Keď som porovnával štatistiky na jednotlivých kilometroch, v ten deň by bol zabehol výrazné zlepšenia aj na 1,5 km, 3 a 5 km. Škoda, že organizátori posunuli štart na 10:20, inak by stihol aj nedeľný zápas v Bratislave. Asi aj dobre (predsa riziko zranenia by bolo vysoké). Tieto ciele si môže Luky plniť nielen kvôli tréningom, ktoré plní do bodky, ale aj regenerácii, strečingu a úprave stravy. Jednoducho je to jeho životný štýl. Len nech mu vydrží zdravie.

Čo by ste ešte chceli odkázať našim mužom a fanúšikom?

Poctivým prístupom k tréningom a v samotnom zápase môžete dosiahnuť aj na prvý pohľad nedosiahnuteľné. Tím musí pôsobiť vo vnútri aj navonok jednotne, všetci za jedného. Mňa ako fanúšika určite poteší tvorivá hra s gólovým efektom. Vyhrá predsa stále ten, čo dá viac gólov a my sme víťazné typy.

Ďakujeme p. Nôtovi za bezprostredné reakcie a želáme veľa športových úspechov otcovi, tak aj synovi Lukášovi v drese námorníkov.

Nezabudnite sledovať mužov už túto sobotu 23.10.2021 o 17:00 v MŠH Tvrdošín proti FBK Nižná. Zápas bude opäť vysielaný na internetovej stránke televízie Huste.tv

Autor: Noel Gondáš