Využitie všetkých presiloviek nestačilo na Trenčianske tímy

okt 27, 2021 | Extraliga juniori

Zápasy proti trenčianskym florbalovým celkom bývajú zvyčajne bohaté na góly. Tento víkend tomu nebolo inak. Za víkend naši juniori nastrieľali až 12 gólov, no proti Trenčanom to tentokrát nestačilo.

Foto: Ľuboš Kmeť (ilustračné)

ŠK Lido Prírodovedec – 1. FBC Trenčín 4:7 (0:3, 3:2, 1:2)

Kanadské Body: Fatul Samuel 2+1, Lacko Ján 1+0, Roľko Viktor 1+0, Masár Pavol 0+2

Týždňová pauza pomohla juniorom zresetovať hlavy a pripraviť sa na ďalšie zápasy. Prvý zápas, ktorý sa odohrával v SHZ (nový Dom Športu) mal rýchly začiatok. Hostia sa presadili už v 15. sekunde, to chalanom na koncentrácii do zápasu nepomohlo. V čase 10:48 sme ponúkli protivníkom presilovú hru, ktorá bola využitá a razom sme teda prehrávali o dva góly. Po 5 minútach sa Pavol Masár previnil vrážaním chrbtom do súpera a protivníci opäť túto presilovú hru využili. V prvej tretine sa nedostali do nebezpečnejšej kombinácie pred súperovu bránu a odchádzalo sa za stavu 0:3. Tréner Patrik Paulikovič vysvetlil cez prestávku ako hrať presilové hry, lebo cítil že sa takáto príležitosť naskytne.

A tak sa aj stalo. V druhej tretine nám už po 2 minútach súper doprial presilovú hru. Prvá presilová hra bola využitá po strele Samuela Fatula, ktorú pred bránou stihol tečovať Ján Lacko. V čase 28:00 nám hostia dopriali ďalšiu presilovú hru. Túto presilovú hru využil Viktor Roľko po individuálnom nájazde na brankára. Tretia presilovka na seba nenechala dlho čakať. Už keď sa chýlilo ku koncu presilovky, zdalo sa, že nebude využitá. Obavy fanúšikov však zmietol zo stola Samuel Fatul po Krížnej prihrávke od Pavla Masára. Juniori sa tak dopracovali na remízu. Marek Ridarčík v čase 37:46 žiaľ poskytol Trenčanom početnú výhodu, keď nestihol odskočiť od rýchleho rozohrania štandardnej situácie. Súper presilovku využil a stav zápasu bol 3:4. Len 38 sekúnd trvalo, kým hostia vsietili ďalší gól po rozruchu v obrane. Po druhej tretine sa išlo do šatní za stavu 3:5.

V 3. tretine chceli naši juniori zápas otočiť. Boli na najlepšej ceste, keď sa už v 41. minúte presadil Fatul Samuel. Zápas zrazu nabral rýchle obrátky. Kombinačná hra spolu s individuálnymi akciami na oboch stranách zaručili, že sa bolo na čo pozerať. Po spornom vylúčení Samuela Moráveka za sekanie, sme sa obávali oslabovky. Hru bez jedného hráča zvládli chalani ukážkovo. V čase 53:55 však hostia strelili ďalší gól. Nedorozumením v obrane sme doplatili na ďalší gól, ktorý len upravil výsledný stav zápasu na 4:7.

Foto: Ľuboš Kmeť (ilustračné)

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 8:10 (2:3, 3:3, 3:4)

Kanadské Body: Morávek Samuel 2+0, Lacko Ján 2+0, Fatul Samuel 1+0, Ďurečko Viktor 1+1, Masár Peter 1+0, Komenda Jozef 1+0, Masár Pavol 0+3, Roľko Viktor 0+1, Tvrdý Tomáš 0+1

Na sobotňajšiu prehru proti 1. FBC Florbal Trenčín museli juniori zabudnúť a byť stopercentne pripravený na druhý zápas víkendu. Nedeľný zápas proti FBK AS Trenčín bol bohatší na góly, ale chudobnejší na presilové hry. V čase 7:22 Trenčania vsietili prvý gól. Stačil len moment a juniori hrali aj presilovú hru. Početnú výhodu využilo bratské duo Masárovcov. Pavol prihrával a gól si pripísal Peter. Po vyrovnávajúcom góle prišla rýchla odpoveď. Po individuálnej akcii hostí bol stav zápasu 1:2. Odpoveď útočníka, Jána Lacka, bola prudká a presná po prihrávke od Viktora Roľka. Hostia do konca tretiny stihli ešte raz prekonať brankára Mateja Chorvatoviča, a tak odchádzali do šatne za stavu 2:3 spokojnejší.

Začiatok druhej tretiny bol prínosnejší pre Trenčanov, keď sa presadili už po dvoch minútach hry. Naši juniori však chceli tento zápas vyhrať, aj keď sa museli celý zápas doťahovať na skóre súpera. Dosiahnuť stav 4:4 sa im podarilo už v čase 27:37. Nanešťastie súper chcel vyhrať tiež a v čase 35:00 odskočili už o 2 góly. Samuel Morávek hosťom nič nedaroval ani ku koncu tretiny a ešte pred koncom stihol upraviť stav zápasu na 5:6.

Ozajstná prestrelka začala už v 5. sekunde 3. Tretiny, keď sa presadil Jozef Komenda po prihrávke od Tomáša Tvrdého. Na rozdiel jedného gólu sa vo florbale dá zvyknúť. Hlavne, keď v jednom zápase sa takýto pohľad zo strany domácich naskytne až 7krát. Hostia sa presadili v čase 43:43, a naši juniori do minúty odpovedali. V čase 48:51 sa Trenčiansky celok opäť dostal do vedenia. Aj tentokrát domáci zvládli toto manko zmazať. 7 minút do konca zápasu po chybe v obrane dostal do vedenia opäť tím hostí. Na tento gól už žiaľ naše útočné formácie nedokázali odpovedať. Trenčanom sa v 54. minúte podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Podobný rozdiel zvládli zverenci Patrika Paulikoviča zmazať v tomto zápase už 2 krát. Tretí krát to už žiaľ nevyšlo, a tak juniori odchádzali z hale v Záhorskej Bystrici domov smutnejší. Zápas sa skončil 8:10.

Foto: Ľuboš Kmeť (ilustračné)

Hlasy po víkende:

„Myslím, že sme všetci chceli vyhrať, no strelecky sme boli neefektívni oba zápasy a nevedeli sme sa presadiť cez blokujúcich hráčov a dobre chytajúceho brankára. Myslím si, že v zápase proti AS sme na ihrisku boli lepším tímom. Súper bol dobrý v obrane a hrozil nám z brejkov, v ktorých boli efektívni, využili hlavne veľa šancí po našich chybách a to rozhodlo zápas. S mojim osobným výkonom som relatívne spokojný aj napriek tomu, že jeden gól sme inkasovali po mojej chybe. Na tréningoch popracujeme na tom, aby sme sa takýmto herným situáciám vyvarovali.“

Ján Lacko, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

,,Cez víkend sme odohrali dva zápasy proti tímom z Trenčína. V sobotňajšom zápase proti FBC Trenčín to bolo z našej strany prvých 20 minút naozaj biedne. Súper mal na vrch vo viacerých stránkach hry, vďaka čomu sme išli do šatne za stavu 0:3 v náš neprospech. Do druhej tretiny sme vstúpili v dvoch formáciách, zomkli sme sa a podarilo sa nám vyrovnať. Neskôr nám super zasa odskočil o gól, dva a už sme to nedokázali zvrátiť. V nedeľu sme hrali s AS Trenčín. Tento zápas bol veľmi vyrovnaný, padlo v ňom až 18 gólov, ale neubránili sme dostatočne niektoré herné situácie a súper nás prestrieľal o dva góly. Musím pochváliť brankára hostí, nakoľko pochytal veľmi veľa gólových situácii. Do ďalších zápasov sa budeme snažiť popracovať na našich nedostatkoch a veríme, že to bude lepšie a lepšie.“

Samuel Fatul, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

„Sobotný zápas a hlavne jeho prvá tretina bola jedna organizovaná katastrofa. Vzhľadom k faktu že za Trenčín neprišiel hrať Kvasnica, tak pre našich hráčov asi ten zápas nebol zaujímavý, inak si nedokážem vysvetliť duševné a fyzické nastavenie mužstva. Od druhej tretiny sme vniesli do hry trochu bojovnosti a zlepšeného pohybu a až do konca stretnutia sme súpera vedeli trápiť. V nedeľnom zápase sme mali možnosť vidieť úplne iné Lido. Ja verím že to nebolo iba súperom ale aj prístupom samotných hráčov. Hráči pôsobili na ihrisku živo, sebavedomo, vedeli sme si loptu posúvať od hokejky, vytvárali sme na súpera tlak. Nakoľko výsledky v mládeži moc neriešim, tak nerád by som svojim hráčom vôbec niečo vyčítal. Ako trénera ma teší keď sa súper zbavuje loptičky dlhým vyhodením, zároveň však Trenčania podali veľmi obetavý a zodpovedný výkon v defenzíve. Takže je to pre našich juniorov veľmi dobrá skúsenosť, že aj takýto zápas sa vo florbale dá prehrať. Verím že cez jesenné prázdniny hráči dobre zregenerujú, lebo o 2 týždne nás čaká ďalší dvojzápas“

Patrik Paulikovič, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

Ďalšie zápasy našich juniorov sa budú odohrávať po opätovnej týždňovej prestávke na ihriskách súperov. Držte im palce v ďaľšom boji o body do tabuľky.

6.11.2021 16:00 FBC Páv Piešťany – ŠK Lido Prírodovedec

7.11.2021 16:00 FBK Púchov – ŠK Lido Prírodovedec

Autor: Noel Gondáš