Vyhratá prvá tretina neznamená vyhratý zápas

nov 10, 2021 | Extraliga juniori

Uplynulý víkend sa juniori opäť predstavili na domácich palubovkách. Juniori správne nabudení po prehrách Trenčianskym tímom mali tento víkend za úlohu zdolať FBC Páv Piešťany a FBK Púchov. Chalanom sa za víkend podarilo nastrieľať až 14 gólov.

Foto: Ľuboš Kmeť

ŠK Lido Prírodovedec – FBC Páv Piešťany 5:7 (2:1, 1:2, 2:4)

Kanadské body: Roľko Viktor 3+0, Ďurečko Viktor 1+0, Tvrdý Tomáš 1+0, Komenda Jozef 0+1, Futák Viktor 0+1

Zápas proti FBC Páv Piešťany sa odohrával v Záhorskej Bystrici. Už na rozcvičke bolo vidieť sústredenie a motivovanosť za výhrou v tomto zápase. Nikto nevedel, čo sa od začiatku zápasu dá čakať, a preto oba tímy do zápasu vstupovali opatrne. Gólová šanca sa otvorila už 7. minúte 35. sekunde Viktorovi Roľkovi, ktorý si strelou na brankára orazil a dorážku už upratal za brankárov chrbát. Juniori sa z vedenia v zápase nemohli tešiť dlho. V čase 15:17 sa presadili hostia. Aktívny pressing domácich priniesol svoje ovocie v čase 19:34 kedy sa druhým gólom presadil Viktor Roľko po prihrávke od Jozefa Komendu. Prvá tretina skončila priaznivo pre juniorov za stavu 2:1.

V druhej tretine sa najskôr presadili Pávy z Piešťan. Viktor Roľko však nemal v pláne dať v tomto zápase iba dva góly. V čase 35:28 sa presadil tretíkrát po prihrávke od Viktora Futáka. Hosťom sa stav nepáčil, a preto sa stihli presadiť ešte 40 s dokonca druhej tretiny. Stav 3:3 po 2. Tretine nebol zrkadlom hry na ihrisku. Výborný výkon našich juniorov ostal bez viacerých strelených gólov aj zásluhou brankára hostí.

Foto: Ľuboš Kmeť

Do 3. tretiny prišli oba tímy ako vymenené. Už v 4. minúte 3. tretiny sa presadil kapitán domácich Viktor Ďurečko. V čase 44:56 nám hostia poskytli presilovú hru, ktorú sa nepodarilo využiť aj napriek množstvu šancí. Hostia sa opäť v 49. minúte dotiahli na remízu. Oslabenie našich juniorov žiaľ vybavil v 54. minúte Fatul Samuel a hostia sa tejto príležitosti chopili všetkými desiatimi. Presilovú hru využili a 5 minút do konca tak vyhrávali 4:5. Odpoveď domáceho obrancu Tomáša Tvrdého jasne vyslala signál, že nehodlajú prehrať. Opätovný aktívny pressing znamenal zatlačenie súpera na jeho vlastnú polovicu. Hostia sa však spod tohto tlaku dostali a podarilo sa im minútu a pól dokonca vstreliť gól. Verdikt trénera Patrika Paulikoviča znel jasne. „Ideme do šiestich“. Ihneď po buly sa, teda brankár stiahol na striedačku. Hra o jedného hráča viac juniorom nevyšla podľa predstáv. Strata lopty v útočnom pásme a samostatný nájazd na prázdnu bránu hostí však gólom neskončil. Tomuto gólu zabránil brankár, ktorý sa rozbehol priamo z lavičky do brány a akčným spôsobom vykopol loptu z bránkoviska. Nechtiac však zariadil samostatný nájazd pre hostí. Za tento kúsok bol brankár odmenený vylúčením do konca stretnutia 2,4 sekundy do konca tak išiel do brány Daniel Fehér. Trestné strieľanie kapitána Pávov sa mu lapiť nepodarilo. Samostatný nájazd, teda len upravil konečné skóre stretnutia na 5:7.

ŠK Lido Prírodovedec – FBK Púchov (4:1, 1:4, 4:5)

Kanadské body: Prokop Filip 3+1, Fatul Samuel 2+1, Ďurečko Viktor 1+2, Skyslak Jakub 1+0, Roľko Viktor 1+0, Komenda Jozef 0+1, Bečvarov Tomáš 0+1, Kmeť Filip 0+1

Po neúspešnom výkone zo zápasu v sobotu chalani vyspali a čakali zápas proti FBK Púchov. Zápas bol bohatý na presilovky v celkovom počte 9. Zápas proti Púchovu sa začal vylúčením na našej strane, ktoré sa hosťom nepodarilo využiť vďaka výborne skoordinovanej obrane. Hostia sa odvďačili presilovkou. Túto presilovku využil Samuel Fatul po prihrávke od Jozefa Komendu. Druhé oslabenie hostí využil už po 30 sekundách Jakub Skyslak po Krížnej prihrávke od Filipa Prokopa. Ďalší, v poradí už tretí gól nebol pripísaný nikomu z juniorskej súpisky domácich. Bol to totižto vlastný gól, pri ktorom sa nedohodol obranca s brankárom a brankár si vrazil loptu za chrbát. V čase 15:36 Púchov prvýkrát prekonal brankára Mateja Chorvátoviča. Nebezpečne dlhé nohy Viktora Ďurečka mu pomohli dostať sa do vyloženej šance. V tejto šanci bol faulovaný, a tak rozhodca nariadil samostatný nájazd. Viktorovi sa podarilo brankára prekonať ľadným spôsobom. Po 1. tretine išli naši juniori do šatne spokojnejší.

Foto: Ľuboš Kmeť

Začiatok druhej tretiny sa hral naozaj vyrovnaným spôsobom. Po chybe v obrane sa presadili v čase 24:58 opäť hostia. Stav 4:2 bol krásnym obrazom hry. Skrumáž pred bránkoviskom hostí chcel vyriešiť obranca aj za cenu dvojminútového trest. Presilovky juniorov bývajú zväčša využité. Tento krát tomu nebolo inak. Filip Prokop sa po prihrávke od Tomáša Bečvarova rozhodol vyriešiť presilovku sám. Po 2 kľučkách a strele na bližšiu tyčku tak zvyšoval skóre už po 11 sekundách. Druhá polovica 2. tretiny bola pre zverencov Patrika Paulikoviča ako zlým snom. V priebehu štyroch minút sa hosťom podarilo vyrovnať na 5:5. 3 minúty pred koncom tretiny sa zapálilo svetielko nádeje. Presilovka pre domácich o 1 hráča sa po 30 sekundách zvýšila na presilovku o 2 hráčov. Tieto presilovky ostali žiaľ nevyužité.

Začiatok 3. tretiny bolo dôležité uchopiť. Podarilo sa to Filipovi Prokopovi po prihrávke od Filipa Kmeťa. Aktívny pressing domácich držal Púchovčanov pod tlakom. Dlhá lopta hostí pred bránu domácich sa po kombinácií útočníkov ocitla za chrbtom brankára Mateja Chorvatoviča. Stav zápasu bol 6:6, vyrovnaný už druhý krát v zápase. Ďalšia využitá presilovka v podaní 2 gólového strelca Samuela Fatula znamenala náskok juniorov. Rozdielový hráč zo soboty Viktor Roľko sa chcel dostať ku gólu aj v nedeľu. Podarilo sa mu to v čase 51:21, keď mu prihrával Samuel Fatul. Stav zápasu 8:6, keď na časomiere svieti 10 minút do konca potešil každého fanúšika domácich. Avšak dva rýchle góly hostí na stav 8:8 boli nečakané. Do zápisu sa opäť pripomenul Viktor Roľko, nie gólom, ale vylúčením za hru rukou. Využitá presilovka a desiaty gól hostí postavil chalanov do ťažkej situácie. Nádej umiera posledná alebo Vám ju prinesie súper. Posledná dvojminútová presilovka v čase 57:03 sa razom zmenila na dve presilovky. Hráč Púchova, sa pri hvizde rozhodcov na timeout domácich, rozbehol k svojmu tímu. (Tento priestupok je považovaný za nešportové správanie, a preto bol udelený ďalší 2 minútový trest (2+2), pozn. red.). Gól zápasu v čase 58:13 zariadil už 3 gólový strelec Filip Prokop. Strela, ktorá z polovice ihriska priletela priamo do vzdialenejšieho vinkla. Excelentný gól sa však za 2 nepočíta. Do konca zápasu sa však juniorom nepodarilo brankára hostí prekonať. Výsledok zápasu 9:10 nebol pre juniorov tým prečo prišli. Museli sa s tým však zmieriť a už myslieť na zápas o 2 týždne.

Foto: Ľuboš Kmeť

Hlasy po víkende:

„Z tohto víkendu sme chceli aj verili, že získame body. Tak sme doňho aj vstupovali. V prvom zápase sme boli väčšinu času na lopte aj sme viedli ten zápas, ale súperom sa podarilo využiť veľa brejkov, na ktoré si musíme dávať v budúcnosti väčší pozor. Nedeľný zápas vyzeral inak, vstupovali sme doňho akčnejšie a nabudenejšie. Prvá tretina nám aj vyšla podľa plánu. V druhej tretine sme nechali súperovi viac priestoru, a to bez váhania využil. V tretej tretine sme sa chceli vrátiť naspäť do úvodného nastavenia, čo sa nám, ako tak darilo, ale nevedeli sme už toľko viesť ten zápas a nakoniec to skončilo v prospech súpera. Každopádne ďakujeme chalanom za úžasný snahu a samozrejme aj divákom za parádnu podporu.“

Tomáš Bečvarov, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

„Prvý Zápas proti Pávom sme boli jednoznačne lepší tím, avšak ich brankár bol ich najväčšou oporou, a preto sa nám nedarilo skórovať. Zápas sa rozhodol až v 59. minúte keď z brejku dal súper rozhodujúci gól. Nedeľný zápas bolo niečo iné, do zápasu sme vstúpili veľmi agresívne a super nemal prakticky žiaden priestor na akcie. Proti Púchovu nám veľmi dobre vychádzali presilovky v ktorých sme dali až 5 gólov. Avšak ani to nestačilo, keďže sme v druhej a tretej tretine nedávali pozor na individuálne akcie Púchovčanov, tie nás napokon stali víťazstvo ktoré sme tento krát mali na dosah.“

Filip Prokop, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

„Oba zápasy mali približne rovnaký priebeh ako zápas s AS Trenčín pred dvomi týždňami. Vysoká aktivita z našej strany, celozápasový tlak na súperovú bránu, príkladná bojovnosť hráčov. Opäť však tento tlak bol jalový čo sa kvality zakončenia týka a po minúte snahy nás súper vždy potrestal nejakým gólom z brejku. Hráči majú opäť možnosť dva týždne porozmýšľať nad sebou ako sa rozhodovať v rôznych herných situáciách, aby odstránili niektoré nedostatky zo svojej hry.“

Patrik Paulikovič, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

Najbližší zápas juniorov nebude len tak hociaký. Bude to derby zápas proti Snipers Bratislava. Naši juniori budú tento zápas hrať, ako hostia, ale na známom povrchu – v ŠH Záhorská Bystrica.

20.11.2021 10:30 Snipers Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec

Autor: Noel Gondáš