Z mestského derby bez zisku bodov

nov 27, 2021 | Extraliga juniori

Zápas proti mestským rivalom – Snipers Bratislava, je vždy plný nasadenia a bojovnosti z obidvoch strán. Zápasy v Záhorskej Bystrici sú pre juniorov už neodlúčiteľnou súčasťou víkendu. V zápise boli chalani síce ako hostia, ale na palubovke sa už cítia ako doma.

Foto: Ľuboš Kmeť (ilustračné)

Snipers Bratislava vs. ŠK Lido Prírodovedec 4:2 (1:0,2:1,1:1)

Kanadské body: Estrak 1+0, Fatul 1+0, Halás 0+1, Morávek 0+1

Ťažký začiatok zápasu bolo cítiť na oboch stranách. Liďáci bez celej lajny hráčov (bratia Masárovci, Lacko, Skysľak, Kmeť) do zápasu vkročili slabšou nohou napred. Slabšiu nohu, ale určite nemal Adam Halás, ktorý bol vylúčený za nedovolené bránenie v čase 13:46. Gól z presilovky bol aj jediný gól prvej tretine z čoho mali radosť iba domáci.

Začiatok druhej tretiny bol nešťastným momentom pre našich Juniorov. Smršť šancí sa gólom neskončila. Nevyužité šance sú v zápasoch vždy výstražným prstom. V čase 26:32 sa presadili domáci a o necelé 3 minúty svoj náskok opäť zvyšovali. Minútu pred koncom sa konečne presadili gólom aj naši juniori. Strieľanú loptu od Samuela Moráveka, branká musel vyraziť iba pred seba. Philip Estrak si na odrazenú loptu počkal a bez väčších problémov ju upratal za bránkovú čiaru. Koniec tretiny sa niesol v nádeji „kontaktného gólu do šatne“.

Vstup do 3. tretiny zápasu bol opäť opatrný z oboch strán. Námorníci vedeli že manko 2 gólov nezmažú z obrany. Hru otvorili a to sa im vypomstilo. V čase 47:43 sa presadili domáci. Stav 4:1 vo florbale nie je veľa. Útočný výpad obrancu, Adama Halása, priniesol svoje ovocie v čase 49:21. Po individuálnej akcii hľadal Adam svojich spoluhráčov. Krížnou prihrávkou cez stred ihriska našiel Samuela Fatula. Samo s ľahkosťou znižoval náskok domácich. Hra zo strany na stranu a nepremenené šance. Tak by sa dal nazvať koniec 3. tretiny v ktorej už gól nepadol.

Foto: Ľuboš Kmeť (ilustračné)

„S naším herným prejavom som spokojný, obzvlášť chcem pochváliť Moráveka a Fehéra. Mne osobne zápas veľmi nechutil ale naša taktika bola jasná a chceli sme robiť všetko preto aby sme ju dodržali do bodky. Myslím si ,že sme dali málo gólov ale na druhej strane je náročné hrať zápas v desiatich a jazdiť hore a dole. Dúfam, že sme si všetci niečo zo zápasu odniesli“

Viktor Roľko ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

„Do zápasu sme nevstupovali ako favorit, ale sme chceli súpera potrápiť. Mali sme niekoľko gólových situácií, ktoré nastali po našich breakoch, nakoľko boli chalani zo Snipers v držaní lopty dlhý čas, ale brankár hostí prevažne všetky pochytal. Plnenie pokynov trénera sme dodržiavali, ale jednoznačne musíme zlepšiť prechod do útoku do nasledujúcich zápasov.“

Samuel Fatul, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

Autor: Noel Gondáš