Dva podobné zápasy, avšak odlišné výsledky

nov 29, 2021 | Mládež

Dorastencov čakal po pomalšom rozbehu sezóny napínavý víkend. V sobotu 20. novembra hostili na domácom novom gerflore v bájnej športovej hale na Štúraku béčko bratislavských Snipers. Aby im nebolo málo o ďalších 24 hodín sa na tom istom mieste postavili mestským rovesníkom z Hurikánu.

Foto: Hugo Votruba

ŠK Lido Bratislava vs. Exel Snipers Bratislava B 6:3 (1:0,2:2,3:1)

Kanadské body: Takáč 1+2, Roľko 2+0, Vajda 1+1, Kušnárik 1+0, Mandl 1+0

Do sobotného ranného zápasu, ktorý začínal už o 9. hodine sa lepšie vyspali hráči Lida. Námorníci, ktorí nastúpili v bielom boli aktívni od začiatku zápasu. Aj napriek oklieštenej zostave tréner Pavlovský prizvukoval zverencom, aby boli dominantní na loptičke už od prvých sekúnd. Aj napriek snahe sa prvý krát podarilo domácim skórovať až v polovici prvej tretiny zásluhou Lukáša Roľka. Do konca tretiny sa ešte do štatistík zapísal dvojminútovým vylúčením Mandl.

            Povzbudení výkonom z prvej tretiny naskočili Liďáci húževnato aj do druhej periódy. V prvých piatich minútach sa radovali z gólu dva krát a zakaždým v tom mali prsty brankári Lida! Áno, nielen jeden, ale dvaja. Najskôr po rozohrávke od chytajúceho Matej Jankecha prekonal súperovu obranu Samuel Mandl, ktorý tak odčinil vylúčenie z prvej tretiny. Pri druhom góle ťažil z dobrej práce Mareka Vajdu Lukáš Takáč a zvýšil náskok Lida už na tri góly. Marek, ktorý inak háji svätyňu Lida bol povolaný do útočnej rady z dôvodu maródky v družstve dorastencov a vôbec sa na ploche nestratil. Svojim bojovným výkonom ho bolo vidieť na všetkých stranách ihriska. Po dobrom začiatku však nastal útlm a hráči v bielom dovolili súperovi stiahnuť vedenie v zápase. Do piatich minút svietil na tabuli iba jednogólový rozdiel. Toto spôsobilo nervozitu na domácich hokejkách, avšak do konca tretiny už nenastala, žiadna zmena skóre.

            Tretia tretina však začala ako zo zlého sna. Už do minúty od úvodného hvizdu bolo vyrovnané, a tak si lodivod domácich zobral time out, aby svojim hráčom ozrejmil ako chcel, aby vyzerala ich hra na ihrisku. Dané pokyny počuli dopodrobna všetci účastníci v hale a aj fanúšikovia na tribúne boli zvedaví ako s tým domáci hráči naložia. Dorastenci vypočuli prianie svojho trénera, zlepšili pohyb a hru na loptičke a hlavne opäť pôsobili na ihrisku ako tí m, ktorý ťahá za jeden povraz. Odmenení boli gólom po spolupráci dvoch Lukášov, keď Takáč nabíjal Roľkovi na víťazný gól zápasu. Hostia sa o pár minút dopustili vylúčenia, ktoré však využité nebolo. Následne sme mohli vidieť desať minút bojovného florbalu na ploche hale v Mlynskej doline. Za svoj výborný výkon na hrote útoku bol odmenený Marek Vajda. 2 minúty pred koncom sa predral s loptičkou až k súperovej bráne. Následne v páde poslal loptičku ponad súperovho brankára iba s jednou rukou na hokejke. V momente ako sa zatrepotala loptička v sieti vytryskla v aréne na Štúraku obrovská radosť a spoluhráči sa prišli potešiť z pekného gólu svojho spoluhráča. 20 sekúnd do konca ešte Kušnárik vsietil svoj druhý gól sezóny po tom, ako sa ocitol sám pred brankárom súpera. Konečný rezultát znel 6:3 pre Lido a hráči sa dobre naladili na nedeľný súboj proti Hurikánu.

Foto: Hugo Votruba

ŠK Lido Prírodovedec vs. VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 7:9 (2:2,1:5,4:2)

Kanadské body: Takáč 1+3, Kmeť 3+0, Roľko 1+1, Morávek 1+0, Vajda 1+0, Ferenc 0+1, Kušnárik 0+1, Schüller 0+1

V nedeľu sa stretli dorastenci proti rivalovi z Hurikánu a všetci aktéri očakávali tuhý boj o víťazstvo. Už od úvodného buly sme boli svedkami mnohých súbojov o loptičku. Čo bolo pozitívne, tak sa ich darilo hráčom v bielom vyhrávať v dostatočnom počte. Minimálne na vlastnej polovici. Tímy sa zo začiatku zápasu oťukávali, s pozornou obranou zisťovali, čo im súper dovolí. Brankári pokryli čo bolo treba, ostatné ich kolegovia z obrany vyčistili. V 14. minúte zlomil bezgólový stav náš súper. O necelé dve minúty sa prejavila spolupráca Takáča s Roľkom a druhý menovaný vyrovnal stav na 1:1. Avšak už za 29 sekúnd musel Jankech ťahať loptičku z brány a Hurikán vyhrával 1:2. Pred koncom prvej tretiny však mladí námorníci zabrali a Kmeť poslal loptičku po nahrávke Takáča do hosťujúcej bránky.

Foto: Hugo Votruba

Druhá tretina začala opäť v dobrom tempe zo strany Lida navzdory vylúčeniu Kušnárika na 2 minúty. Štvorica domácich hráčov doslova nepustila svojho súpera na vlastnú polovicu hoci boli v počte o jedného naviac. Tesne po uplynutí trestu zužitkovala štvorica hráčov v bielom tlak, ktorý vytvárala na hráčov Hurikánu a Morávek poslal Lido do vedenia v zápase. Tento moment však akoby pôsobil uspokojujúco na domácich hráčov, ktorí následne neboli natoľko dôrazní v dôležitých momentoch. Hoci sa snažili hrať s loptičkou na hokejke, súper ich dokázal aktívnym poňatím dostať pod tlak z čoho pramenili chyby v rozhodujúcich momentoch. Súper tak ako aj v predošlom zápase dokázal využiť pokles v sústredení našich hráčov. Vyššia kvalita na strane súpera oproti včerajšiemu zápasu spôsobila 5 gólov v našej sieti v rade a vedenie hráčov v červenom 3:7.

Do tretej tretiny vykonali tréneri Paulikovič s Pagáčom zmeny v hráčskom zložení a stiahli hru na 9 hráčov, ktorí mali potenciál dotiahnuť náskok súpera. Liďáci hrali s vervou a oduševnene sa púšťali do súbojov proti súperovi za účelom zisku loptičiek a s chcením hrať na súperovej polovici. Ako prvý zavelil k zmene zápasu Takáč krásnou strelou ponad nohu hosťujúceho brankára. Dobrý výkon žiaľ zatienil nešťastný vlastný gól Schüllera. Lido však pokračovali v nastavenom tempe. Po krásnej kombinácii celej formácie vsietil gól opäť na hrote útoku hrajúci Marek Vajda. Rutinérsky si prehodil loptičku z backhandu na forehand a poslal loptičku do vrchných partii brány. Lido búšilo do súpera čo to šlo, o pár minút bolo odmenené gólom Kmeťa. Prílišné chcenie hrať dopredu spôsobilo, že chalani pozabudli na zadné vrátka, a tak Hurikán 5 minút pred koncom opäť odskočil na rozdiel troch gólov. Lido neuberalo z tlaku, šance sa rodili, avšak koncovka v dôležitých momentoch zlyhala. Keď už sa zápas blížil do svojho finále, bol Vajda viac ako tri minúty pred koncom vylúčený za hrubosť. Hráčom v bielom to tak okresalo možnosti ako dohnať náskok súpera. Skórovať stihol už len Filip Kmeť, ktorý tak zavŕšil hetrik v tomto zápase.

So záverečným hvizdom svietilo na tabuli skóre 7:9, ale dorastenci zanechali na ploche veľmi dobrý dojem. Vôľu urobiť niečo so zápasom mohli vidieť všetci prítomní. Hráči, si siahli na dno svojich fyzických, ale aj psychických síl. Súper však nedal kožu lacno. V snahe o dorovnanie nanešťastie Hurikán nachádzal odpovede a podarilo sa mu vsietiť gól v momentoch, kedy začínali mať navrch hráči v bielom. Daný vývoj zápasu by zamával s nejedným hráčom, ale chalani sa nevzdali a udržiavali svoj vysoký herný štandard až do záverečného hvizdu za čo im patrí veľké poďakovanie.

Foto: Hugo Votruba

Nakoľko na Slovensku v posledné dni nastalo utlmenie športových aktivít, nevieme povedať, kedy sa odohrá najbližší zápas. Samotní hráči musia sami hľadať doma možnosti ako sa pohrať s loptičkou alebo si zatrénovať, aby nenastal pokles formy v momente, kedy nás opäť vypustia na ihriská.

Všetkým v mene Lida prajeme hlavne veľa zdravia.

Autor: Ondrej Pagáč