Mladší žiaci s rozličnými zápasmi

nov 30, 2021 | Mládež

Mladší žiaci sa ešte počas novembra predstavili na hracej ploche vo vynovenej Štúrak aréne v dvoch zápasoch proti odlišným súperom.

Foto: Hugo Votruba

ŠK Lido Prírodovedec vs. Exel Snipers Šamorín 7:2 (2:1,4:0,1:1)

Prvým súperom boli v sobotu 20. novembra hráči Snipers zo Šamorína. Mladší žiaci po predchádzajúcich pozitívnych výkonoch boli namotivovaní proti súperovi, na ktorého si verili. Zápas začal zhurta a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Diváci na tribúne boli vtiahnutí do diania v zápase a tešili sa z každej podarenej akcie. Nakoniec sa mladým námorníkom podarilo ukončiť prvú periódu pozitívne s výsledkom 2:1. Počas prvej prestávky trénerský štáb v zložení Adam Varga a Peter Pavlovský namiešal svojim zverencom čarovný gumidžús a mladších žiakov bolo v druhú tretinu vidieť všade na ihrisku. Nebolo súboja, ktorí by vzdali. Svojim bojovným výkonom strhli zápas na svoj stranu. Po druhej tretine tak bolo badať kopec vysmiatych tvárí na striedačke domácich. Florbal ich bavil. Tretiu tretinu si už mladí hráči Lida užívali a dotiahli zápas do víťazného konca.

Foto: Hugo Votruba

ŠK Lido Prírodovedec vs. VŠK PdF UK Hurikán Inspiro 1:11 (0:2,1:8,0:1)

Po prvom zápase čakal na mladých námorníkov súper, ktorého si mohli pred svojím zápasom pozrieť  naživo. Súper ohuroval organizovanou hrou a solídnou zručnosťou jednotlivých hráčov. Hoci mali Liďáci medzi zápasmi čas na regeneráciu, pauza zaúčinkovala na hráčov skôr kontraproduktívne. V prvej tretine sa ešte, ako tak držali. Nedali svoju kožu ľahko. Súper rozbehnutý z predchádzajúceho zápasu bol o krok napred pred našimi chlapcami, ktorým akoby po predošlom zápase v kľudovom režime stvrdli nohy. Premáhanie sa v zápase najviac dokumentovala druhá tretina, kedy nám protivník odskočil na taký gólový rozdiel, ktorý už nebolo možné zmazať. Po tejto pasáži sa hra upokojila, hráči sa po dvoch tretinách konečne rozhýbali, a tak si napravili chuť dobrým výkonom v tretej perióde.

Od začiatku sezóny bolo na mladých Liďákoch badať výkonnostný vzostup. Žiaľ od 25. Novembra na Slovensku nastalo utlmenie organizovanej športovej aktivity vo florbalových kluboch. Preto je nutné, aby deti boli podporované k pohybu a športovému vyžitiu aj v momentoch, kedy sa nemôžeme stretávať spolu na tréningoch a zápasoch. Všetci pevne veríme, že sa budeme môcť stretnúť pokope, čo najskôr a v najlepšej možnej kondícii.

Všetkým želáme hlavne veľa zdravia.

Autor: Ondrej Pagáč