Rozdiel gólu zaistil 6 bodov

jan 11, 2022 | Extraliga muži

Mravenečníci sa po 2 mesačnej pauze opäť dostali do zápasového tempa. Cez víkend odohrali 2 zápasy. Na prvý zápas cestovali do Prešova. Hala v Prešove na Sibírskej ulici neprináša dobré spomienky, keďže v poslednom zápolení v tejto hale prehrali proti ATU Košice o jeden gól. Tentokrát však prehra neprichádzala do úvahy. Áčkari počas oboch zápasov ani raz neprehrávali.

FBC A4ka Mikuláš Prešov – ŠK Lido Prírodovedec 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Kanadské body: Nôta 3+0, Kopecký 1+0, Beriac 0+1, Bačinský 0+1, Ďurečko 0+1

Zápas proti FBC Mikuláš Prešov si do repertoára môže pridať Filip Prokop ktorý hral celý zápas. Premiéru si odkrútil aj Tomáš Tvrdý ale ten viac hral až v nedeľu. Začiatok zápasu proti FBC Mikuláš Prešov bol veľmi technický. Oba tímy vedeli čoho sa treba vyvarovať a naopak čo robiť aby sa im podarilo vsietiť gól.

Foto: szfb.sk

Útočné ťaženie domácich kontrované výbornou obranou hostí prinieslo osoh v čase 7:11. Dobrovodský sa vyznamenal výborným zákrokom a presnou prihrávkou až za polovicu ihriska. Prihrávka do brejku smerovala na Teodora Beriaca, ktorého podporoval Lukáš Nôta. Teodor sa na strelu neulakomil a prihral Lukášovi, ktorý s prehľadom zakončoval do odkrytej brány. Mravenečníkom sa úspešne darilo odbíjať útoky domácich celú tretinu. Prvá tretina sa skončila rozdielom iba jediného gólu.

Druhá tretina priniesla až 4 zo 7 celkovo strelených gólov v zápase. Prvý gól v druhej tretine strelili naši Áčkari. Nepresnú krížnu prihrávku obrancu Prešova zachytil na pravom krídle Tomáš Kopecký. S loptou na čepeli sa rozbehol vpred s jediným cieľom. Streliť gól. Cieľ sa podarilo splniť keď Tomáš vystrelil spoza hráča a lopta preletela až za chrbát brankára domácich. V čase 27:13 tak Lido vyhrávalo 0:2. Prešovu sa podarilo streliť gól po nahodenej lopte od polovice ihriska, tečom z pred malého bránkoviska. Obranný zákrok Viktora Ďurečka, ktorý poslal loptu na Bačinského. Bačinský našiel Nôtu. Lukáš chcel byť kolektívny a hľadal voľného Beriaca. Lopta sa však k Beriacovi nedostala. Naopak odrazila sa naspäť k Lukášovi a on vedel že už musí strieľať. Brankárovi zmeral teplotu a tešil sa z gólu. Bačinský štartoval ďalšiu akciu až z bránkovej čiary hostí. Prihral Ďurečkovi, ktorý s chladnou hlavou napochodoval do stredu ihriska, prihral Lukášovi Nôtovi a ten bez väčších problémov prekonal tretí krát brankára domácich. Lukášovi sa za 2 tretiny podarilo pripísať si na konto hat-trick.

Do tretej tretiny išli naši Áčkari s náskokom 3 gólov. 3 góly však vo florbale nie sú ani veľa ani málo. Prešov nebol spokojný iba s jedným streleným gólom. Tretina nemala prerušenie až do tohto momentu. V čase 43:30 sa podarilo Prešovčanom vsietiť gól po nastrelenej lopte do predbránkového priestoru. Lukáš Nôta sa opäť uviedol v štatistikách avšak žiaľ nie gólom. Pripísal si na účet 2-minútový vzájomný trest. (trest dostal aj hráč domácich). Sformovaná obrana a sústredenie brankára Daniela Dobrovodského držali Prešov dlho v šachu. Až v čase 51:35 sa podarilo domácim tretí krát prekonať Daniela Dobrovodského tzv. one-timerom. Prešov sa snažil z konca zápasu spraviť drámu. Bránenie jednogólového rozdielu v závere zápasu však bolo 100%-né. Trojitý hvizd zaznel a Liďáci spokojní s výkonom a troma bodmi odchádzajú do šatne pripravení na zajtrajší zápas.

Foto: szfb.sk

Žltý Sneh Košice – ŠK Lido Prírodovedec 4:5 (0:3, 2:0, 2:2)

Kanadské body: Beriac 2+1, Paulikovič 1+1, Gálet 1+1, Nôta 1+0, Bačinský 0+1

Druhý víkendový zápas sa odohrával v Multihale v Košiciach. Žltý Sneh Košice v uplynulých zápasoch florbalovej Extraligy nezískal doposiaľ ani jeden bod. V prvej polovici sezóny sa zápas proti Žltému Snehu odohrával v Záhorskej Bystrici. Súperovi sme v Októbri minulého roka nasúkali za 60 minút až 13 gólov. Junior Tomáš Tvrdý odohral celý zápas v obrane po boku svojho trénera Patrika Paulikoviča.

Prvý gól opäť vstrelili hostia. Zaváhanie pri rozohrávaní žltého snehu využil napádaním Lukáš Nôta. Obranca vyhadzoval loptu, Lukáš ju stečoval pred bránu kde stál nikým nekrytý Teodor Beriac. Teodor chladnokrvne zo vzduchu zakončil a prestrelil brankára domácich. Patrik Paulikovič si svoj prvý extraligový gól v tejto sezóne pripísal proti Žltému Snehu. Jakub Gálet zo štandardnej situácie prihrával Paulikovičovi. Paulikovič po sťahovačke hľadal pred bránou spoluhráčov. Backhandom sa snažil prihrať Lukášovi Nôtovi, avšak prihrávka bola nepresná. Namiesto toho sa prihrávka brankárovi skotúľala až za bránkovú čiaru. Nasledovalo buly, na ktorom stál Teodor Beriac. Ďurečko skackanú loptu usmernil nohou na Bačinského, ktorý z prvej prihrával Lukášovi Nôtovi. Lukáš prihrávku z prvej opätoval. Bačinský našiel Beriaca, ktorý pred bránou fintou prekonal brankára domácich. Gól ako z učebnice florbalu. Rozdiel medzi dvoma gólmi, ktoré padli bol iba 15 sekúnd. V čase 19:41 sa nedovoleným zákrokom ešte stihol previniť Marek Dida. 2 góly do šatne Košičanov nepotešili a tak z ihriska odchádzali za stavu 0:3 spokojnejší hostia.

Foto: szfb.sk

Na začiatku druhej tretiny mali domáci k dispozícií zvyšný čas presilovej hry. Avšak Liďáci mali túto presilovku plne pod kontrolou a dokonca sa dostali aj k viacerým šanciam. Vyvíjaný tlak nepriniesol svoje ovocie. Žltý sneh sa dostal do viacerých brejkov, z ktorých ani jeden nevyužili. Domáci sa presadili po protiútoku. Strela, ktorú brankár Pavol Veninger mal skoro zapísanú ako zákrok prepadla až za jeho chrbát. Domáci sa inšpirovali činmi Bačinského, Nôtu a Beriaca. Takmer ihneď po buly sa domáci usídlili na našej polovici. Krížna prihrávka a strela do odkrytej brány znamenala zmenu skóre na 2:3. Liďáci si v druhej tretine ešte siahli na presilovku ale gól v nej nepadol.

Do tretej tretiny lepšie vstúpili Košičania keď už 31 sekúnd po buly strelili vyrovnávajúci gól. Zaváhaním v obrane sme dovolili Košičanom myslieť na prvé body v tejto sezóne. Rozhodca, ktorý stál blízko našej striedačky signalizoval vylúčenie za 6 hráčov na ihrisku. Po konzultácií s druhým rozhodcom toto rozhodnutie odvolal. V zápätí sa však vylučovalo na strane Košíc za hru na zemi. V čase 45:34 sme dostali k dispozícií 1. presilovú hru. Po nespočetnom množstve striel a nepremenených šancí v tejto presilovke sme dostali k dispozícií ďalšiu presilovku. Faul na Tomáša Kopeckého bol potrestaný. Stav 3:3 sa najviac nepáčil Jakubovi Gáletovi ktorý po krížnej prihrávke od Teodora Beriaca využil svoju presnosť. Presilovka bola využitá a opäť sme vyhrávali. Domáci si však svoju odpoveď naplánovali. 42 sekúnd po tom ako sme sa ujali vedenia sa Žltému Snehu podarilo prekonať Pavla Veningera. Prihrávka spoza brány a strela z veľkého bránkoviska do protipohybu znamenala remízu už druhý krát v zápase. Nedisciplinovanosť a tvrdé súboje boli znakom konca tretej tretiny. Ďalšia presilovka hostí nebola využitá aj napriek neustávajúcemu tlaku. Bačinský sa dostal do samostatného nájazdu po prihrávke od Beriaca. Brankár domácich však vytiahol zákrok zápasu. 3 minúty a 38 sekúnd do konca prišla presilovka – opäť pre Mravenečníkov. Štandardnú situáciu si zobral na starosti Patrik Paulikovič. Naznačenie prihrávky na Mareka Didu zmiatlo súperov. Paulikovič však nahral Nôtovi a ten sa so svojou strelou nemýlil. Zápas v ktorom Nôtovi nevychádzali prihrávky na 100% ale svojou poslednou strelou rozhodol zápas. Pribudli ešte 2 oslabenia domácich, ktorí sa ešte snažili vyrovnať. Naháňačka za loptou a šance, ktoré ešte mohli premeniť priebeh zápasu ostali nevyužité. Na koniec zápasu sa ešte ukázal Teodor Beriac, ktorý dostal 2 minúty za zdržovanie hry keď súperovi odstrelil loptu.

Foto: Hugo Votruba

„Bol to skvelý zápas s obrovskou bojovnosťou na oboch stranách. Jedinou chybou bolo, že nám naše množstvo striel nekončilo v súperovej bránke. Súper využíval všetky svoje brejky, ktoré nás stali víťazstvo. “

Daniel Pavlík, FBC A4ka Mikuláš Prešov (pre szfb.sk)

„Dnešný zápas bol pre nás náročný, keďže to bol prvý zápas po dlhej pauze. Myslím, že sme boli viac na loptičke a zaslúžene sme vyhrali. Súper nás síce v tretej tretine zatlačil a dotiahol sa na rozdiel jediného gólu no výhru sme si ustrážili.“

Lukáš Nôta, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

Z východného Slovenska odchádzame s plnou náručou bodov. Najbližšiu sobotu 15.1. môžete Mravenečníkov podporiť aj v hale v Záhorskej Bystrici o 18:00 proti ATU Košice. Kapacita haly je 100 osôb do hľadiska. Link na zápas online vám prinesieme na facebooku a instagrame pre zápasom.

Držte nám palce.

Autor: Noel Gondáš