Život na tribúne: Prvýkrát v telke a reštart extraligy

jan 15, 2022 | Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť…

Keďže som sa dlhšie neozval, dnes bude toho viac.

Začnem historickým prvým zápasom Lida v televízii, ktorý sa odohral 8.11.2021 o 17.00 proti Dubnici. Chalani ho zvládli, hoci najmä v prvej tretine sa trochu trápili, možno tréma pred kamerami. Ja osobne som sa na tento zápas veľmi tešil, nevedel som sa dočkať začiatku zápasu, v hale som bol hodinu a pol pred zápasom. Bola to skrátka historická chvíľa. Chýbala mi však lepšia divácka kulisa, dychovka, mažoretky, svetelná show, nastúpení mládežníci Lida v hľadisku, zachraňoval to pán Beriac so svojím tradičným bubnom. A chýbali mi zábery divákov v hľadisku, asi preto, že nás bolo málo. Zápas mám aj nahratý v archive a videl som ho minimálne dvakrát .

Už sa teším na 7.2.2022 o 17.00  kedy sa vysiela zápas Florko vs Lido.

V októbri Lido odohralo viac zápasov, prvé dva som spomínal minule, nasledoval zápas v Prešove s ATU Košice. Mrzí tesná prehra, ale po dvoch posledných debakloch s ATU je to progres, no aspoň s bodom by sme boli spokojneší. Nás fanúšikov potešila nádherná akcia na jeden dotyk s gólom na 3:3. Oplatí sa ju vidieť, je na Facebooku Lida, kde vyhrala aj v hlasovaní divákov. Navrhujem zaradiť ju ako znelku relácie Góly, body, sekundy.

V ďalšom zápase v Nižnej padlo menej gólov, ako býva vo vzájomných zápasoch zvykom, len smola, že sme prehrali. Naposledy sme ich porazili na jeseň 2019, je na čase to zopakovať. Na vzájomný súboj 22.1.2022 som pozval známeho, rodáka z Nižnej, len dúfam, že sa budem radovať ja.

Posledný októbrový víkend čakal chalanov náročný dvojzápas na pôde Žiliny a doma s Florkom Košice. V Žiline som bol osobne ako divák a šofér zároveň. V početnej diváckej kulise Lido zvíťazilo po nájazdoch po kompaktnom výkone celého mužstva, vďaka Vladovej streleckej potencii, ktorý nastúpil nažhavený po krátkej prestávke a Gabovej zatiahnutej rolete v nájazdoch.

Vynikajúci zápas sa hral hneď na ďalší deň s Florkom. Padlo veľa gólov, Lido vyhrávalo 7:5 a Lukáš nastrelil brvno. Florko napokon vyrovnalo a v predĺžení zvíťazilo. Chlapcov mi bolo veľmi ľúto, zaslúžili si viac ako len jeden bod. Myslím, že sa na mužstve prejavila únava, pretože oba zápasy hrali len na dve lajny, chýbalo viacero hráčov z dôvodu chorôb a zranení.

Po televíznom súboji Lido neodohralo zápasy s AS Trenčín, na ktorý som sa chystal a s FBC Trenčín, kde som nemal byť, ale vyššia moc zasiahla, asi preto, že by som tam chýbal ☺

Pred spomínaným televíznym zápasom som bol na zápase juniorov  Lida a Púchova. Môj obdiv patrí fanúšikom Púchova, myslím, že v drvivej väčšine rodičom hráčov, ktorí neúnavne povzbudzovali svojich a po každom góle vyvolávali meno jeho strelca. Veľmi sympatické. Po zápase som s nimi prehodil pár slov o florbale, fandení.

Teší ma, že aj na zápasoch Lida stretávam rodičov hráčov, s Dubnicou to boli Beriacovci, v Žiline a s Florkom nechýbal v hľadisku otec Lukáša Nôtu. Gabových rodičov som sa stretol na viacerých zápasoch v Bratislave aj v Trenčíne. Prepáčte ostatní rodičia, ktorí chodíte na zápasy, ale nepoznám Vás. Verím, že, keď získame titul zorganizujeme  oslavnú párty rodičov. Nesmiem zabudnúť aj na manželky, priateľky hráčov a ostatných priaznivcov, ktorí chodia na zápasy Lida.

Potom nasledoval florbalový lockdown, ktorý trval pre 2 najvyššie súťaže len 3 týždňe a ktorý nám vyplnili majstrovstvá sveta žien a mužov. Obom reprezentáciam patrí gratulácia k výborným umiestneniam aj keď cieľom oboch výberov boli piate miesta. Nás Ľidákov potešila nominácia bývalého kapitána Reného Slezáka.

Minulý víkend sa reštartovali najvyššie súťaže žien a mužov. Naše Lido vycestovalo na východ do Prešova a do Košíc. Veľmi cenné je víťazstvo v šesťbodovom zápase v Prešove a aj “povinné“ víťazstvo v Košiciach so Žltým snehom. Obidva zápasy boli však náporom na nervy nás fanúšikov, pretože oba zápasy skončili víťazstvami o jeden gól.

Bravó chalani, máte náš obdiv, najmä, keď som videl a počul v akých podmienkach sa hrali spomínané zápasy. Najmä ten v Košiciach môžeme smelo nazvať Winter Classic. Hráči naobliekaní, pod dresmi termo prádlo, na striedačke v bundách, čapiciach.

Prosíme, žiadame kompetentných o nápravu, veď tu ide o zdravie hráčov.

Najbližší zápas hrá Lido v sobotu 15.1.2022 o 18.00 v Záhorskej Bystrici s ATU Košice.

Hurá už aj s divákmi, čiže kto môžte príďte podporiť našich hráčov, verím, že sa bude na čo pozerať.

Na záver mi dovoľte za všetkých fanúšikov poďakovať celej organizácii Lida za celý rok 2021, zaželať im a aj celémi florbalovému hnutiu úspešný rok 2022, veľa zdravia a nech sa odohrajú všetky súťaže.

Autor: Ivan Dobrovodský