Muži opäť podľahli Nižnej

jan 23, 2022 | Extraliga muži

Zápasy proti FBK Nižná sa nesú v rovnakom duchu už niekoľko sezón. Vrtkí a šikovní útočníci na oboch stranách. Brankárske zákroky, za ktoré by sa nehanbili v najvyšších Švédskych ligách. Atmosféra na tribúne, ktorá polahodí každému vernému fanúšikovi. 19. kolo BetRing florbalovej extraligy sa skončilo smutným koncom pre domácich.

ŠK Lido Prírodovedec – FBK Nižná (1:1, 2:2, 2:4)

Kanadské body: Szabo 2+0, Beriac 1+0, Gažík 1+0, Dluhoš 1+0, Paulikovič 0+1 Gálet 0+1, Pagáč 0+1, Nôta 0+1

Zo začiatku zápasu sa tímy oťukávali. Rozvaha na rozohrávke. Kľud s loptou na čepeli, žiadna prihrávka navyše. Alex Fabian, posila z Hurikánu Bratislava bol pevná opora obrany domácich. Rýchle prechody Nižňancov vo florbalovej svätyni strážil Pavol Veninger. Útočné výpady trojice Bačinský, Beriac a Dluhoš nuloval brankár hostí. V 9. minúte sa ukázal na ihrisku dorastenec Jakub Skyslak, ktorý si tak pripísal svoje prvé minúty v v mužskej extralige. V 10. minúte sa stala prvá veľká vec. Rýchlostný súboj Michala Vica a útočníka Nižnej (Čuporák) nedopadol dobre. Rýchlostný súboj pri mantineli po postrčení nezvládol Vico a o mantinel si privodil škaredé zranenie na stehne, ktoré ho odstavilo na pár týždňov mimo zostavu. Do zápasu už nezasiahol, tak sa aspoň odviezol do nemocnice. Prvý gól stretnutia strelili žiaľ hostia v čase 10:49. Technickými fintami sa blysol Ondrej Gažík. Pokusy o gól, ktorý v televízií druhý krát neuvidíte však nepadol. Gól strelil až Teodor Beriac. Akcia, ktorú zakladal Dluhoš, na prvýkrát v bráne neskončila. Spätná prihrávka sa dostala na obrancu Paulikoviča. Ten z prvej strieľal na bránu. Následne výborne postavený Beriac poslal loptu s prehľadom za bránkovú čiaru.

Foto: Hugo Votruba

Taktické pokyny trénera Tomáša Škarupu priniesli po 1. tretine zmeny vo formáciách. Adrián Szabo si rozbehol útočnú akciu z obrany sám. Prihrával na Lukáša Nôtu, ktorý z prvej posúval na Jakuba Gáleta. Jakub šikovným backhandom posunul Szabovi. Szabo sa z útočného výpadu vracal spokojný, keď backhandom vyskúšal či sieť vo vinkli ešte stále drží. Už 14 sekúnd po strelenom góle mohol Szabo zvýšiť náskok námorníkov. Aďovi sa nepodarilo premeniť trestné strieľanie, keď sa mu pri zakončení zošmykla lopta z čepele. Hostia sa zomkli a v čase 24:34 vyrovnali na 2:2. Po dlhšom čase sa obrana mohla spoľahnúť na obrancu Daniela Maňkoša. V obrane sa zastal svojho miesta zodpovedne aj s niekoľkými blokmi. Kapitán Ondrej Pagáč po akcii skončil s loptou v rohu. Našiel Ondreja Gažíka na polovici ihriska. Nemecký legionár jednoduchým výjazdom a prudkou strelou upravil skóre na 3:2. Trest za hrubosť na oboch stranách prišiel v čase 35:23. V hre 4 na 4 sa sekaním previnil kapitán Ondrej Pagáč. Štandardnej situácie sa hostia chopili všetkými desiatimi. Presilovku hostia využili už po dvoch sekundách. Na konci tretej tretiny prišla nádej na strelenie gólu, ale prečíslenie 3 na 1 sa gólom neskončilo. Keď už nie gólom, tak aspoň presilovkou.

Foto: Hugo Votruba

Domáci sa do 3. tretiny vnorili s 2 minútovou naservírovanou presilovkou. Nepremenené šance v presilovke budú motať hlavy útočníkom Lida ešte nejaký ten piatok. Po neustávajúcom tlaku sa opäť presadila posila z Capitolu. Richard Dluhoš dostal luxusnú prihrávku krížom cez celé ihrisko od Vladimíra Bačinského a bolo vyrovnané. Blokovanie hokejky vo vyloženej šanci znamenalo samostatný nájazd pre hostí. Reguly sa nájazdu chytil a po rýchlej kľučke prekonal brankára Veningera. Po premenenom trestnom strieľaní sa hostia presadili za 2 minúty ešte  dvakrát. Hostia odskočili na rozdiel troch gólov 8 minút pred koncom zápasu. Krátko po vhadzovaní bol však na trestnú lavicu poslaný Patrik Bachan z Nižnej za opakované sekanie voči Jakubovi Gáletovi. Presilová hra bola využitá už po 30 sekundách. Po kombinácií na strede ihriska Bačinský našiel na krídle Nôtu. Nôta hľadal strelecký uhol, no našiel výborne postaveného Szabóa. Szabó s chladnou hlavou prekonal brankára hostí. Potom kapitán domácich v odloženom vylúčení netrafil husárskym kúskom loptu na malom bránkovisku. V čase 54:51 sme dostali k dispozícií ďalšiu presilovku. Nôta sa snažil ešte vytiahnuť esá z rukáva. Brankár hostí nedovolil Nôtovi zapísať sa strelecky do štatistík. Nespočetné množstvo šancí skončilo vedľa brány hostí. Dve minúty pred koncom zápasu prišiel pokyn na stiahnutie brankára. Šiesti námorníci proti dobre sformovanej obrane Nižňancov už výsledok neprečarovali.

Foto: Hugo Votruba

„Som rád že som si mohol zahrať extraligu. Extraliga sa hrá skvelo a je vidno rozdiel medzi ligami na Slovensku. Som nadšený že môžem hrať a zlepšovať sa po boku mojich spoluhráčov. Dnes to nevyšlo ale verím že keď budeme trénovať viac, tak to bude lepšie.“

Jakub Skyslak, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Podali sme rozpačitý výkon, predovšetkým v prvej tretine. Opäť sa nám nepodarilo vyhnúť sa chybám ktoré boli nevynútené. Nižná predviedla zodpovedný výkon a práve tieto naše chyby dokázala potrestať. Nám sa ich chyby trestať nedarilo, práve preto sme tento zápas o dva góly prehrali. Výborný zápas, vyrovnaný duel, opäť sa tam striedali lepšie a horšie momenty na oboch stranách.“ 

Tomáš Škarupa, tréner ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Ďakujeme súperovi za férový zápas. Myslím si že fanúšikov, ktorí sa prišli pozrieť v celkom slušnom počte, sme veľmi potešili. Škoda prvej tretiny — prepásli sme tam veľa tutoviek. Zbytočne sme to držali vyrovnané. Mám pocit, že sme mohli ísť do väčšieho vedenia, super bol naozaj kvalitný a krásne hral na lopte a trestal naše chyby. V tretej tretine sa nám to podarilo zlomiť aj napriek vylúčeniam, ktorých sme mali veľa, čo musíme zlepšiť.“

Patrik Bachan, FBK Nižná (pre szfb.sk)

Zápas proti FBK Nižná, teda neskončil podľa očakávaní. Mravenečníci sú tým pádom ešte viac nabudení na nedeľný zápas proti Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

Príďte podporiť našich Mravenečníkov. 23. januára v Športovej hale v Záhorskej Bystrici o 17:00. Link na sledovanie zápasu online vám prinesieme na našom facebooku a instagrame.

Držte našim mužov palce.

Autor: Noel Gondáš