Gólová prestrelka sa skončila nájazdami

jan 26, 2022 | Extraliga muži

Druhý víkendový zápas neskončil pre prírodovedcov, tak, ako si predstavovali. Dvojgólový náskok v druhej tretine sa nám nepodarilo ustrážiť. Každá tretina sa skončila remízou, a tak o zisku o dvoch bodov rozhodli až samostatné nájazdy. Kobylky boli v nájazdoch úspešnejšie. Žilinčania si uchmatli 2 body. Tak ako mravenečníci v poslednom vzájomnom zápase.

ŠK Lido Prírodovedec – Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:7sn (2:2, 3:3, 1:1, 0:1)

Kanadské body: Beriac 0+3, Dluhoš 2+0, Gálet 2+0, Fabian 1+0, Paulikovič 1+0, Pagáč 0+1, Nôta 0+1 Bačinský 0+1

Od začiatku zápasu sa bolo načo pozerať. Obliehať Žilinskú bránu sa darilo prírodovedcom od úvodného buly. Viktor Ďurečko neodohral zápas proti Nižnej, ale proti kobylkám bol v plnej sile. Prvý gól stretnutia strelili hostia. Prekonať brankára hostí sa podarilo Rišovi Dluhošovi za stavu 0:1. Po Beriacovej prihrávke spoza brány. Dluhoš prudkou strelou od mantinelu prestrelil obrancov a lopta skončila až za bránkovou čiarou. Šance na strane prírodovedcov boli čím ďalej tým väčšie. Strela Tea Beriaca z dobrej pozície, bola zblokovaná a zakotúľala sa k Alexovi Fabianovi. Alex sa tromi rýchlymi krokmi dostal bližšie k bráne. Pred bránou stál Bačinský aj Dluhoš. Alex našiel miesto pod rukou brankára hostí a nechal tak cloniacich hráčov bez dorážky. Žilinské protiútoky sa darilo nulovať. Skákajúcu loptu z pred bránkového priestoru neraz upratal Adam Varga. Nanešťastie samostatná akcia Miškeho v drese Kobyliek spoza vlastnej brány skončila v pravom vinkli za brankárom Dobrovodským v drese domácich. Minútu a 40 sekúnd do konca svietilo na tabuli skóre 2:2. Lukáš Nôta sa ešte stihol dostať po krížnej prihrávke do vyloženej šance. Brankár však žiadnu prácu nemal. Výborne postavený obranca hostí zabránil gólu do šatne.

Foto: Hugo Votruba

Šance mravenečníkov pokračovali aj na začiatku druhej tretiny. Do najväčšej príležitosti na strelenie gólu sa dostal Matúš Ringer. Nastrelenú loptu od Tomáša Kopeckého však nedokázal nasmerovať do brány. Center Ondrej Pagáč, ktorý má stále energiu na behanie, vybojoval loptu na polovici ihriska. Po mantinely našiel Jakuba Gáleta. Jakub si zatiahol loptu za chrbát a pohotovo trafil bližší vinkel. Druhým gólom v zápase zariadil Dluhoš dvojgólové vedenie domácich. Viktor Ďurečko si na polovici postrážil útočníkov hostí. Ladnou prihrávkou našiel Beriaca, ktorý z prvej prihrával Dluhošovi na stred ihriska. Rišo svojou strelou 20 centimetrov nad ľadom zvyšoval skóre. Žilinčania sa dotiahli na rozdiel gólu dlhonosnou strelou od mantinelu. Druhý gól si na konto pripísal Jakub Gálet po nedorozumení na Žilinskej striedačke. Útočník hostí sebavedomou spätnou prihrávkou neprihral spoluhráčovi, ale Jakubovi na hokejku. Jakub sa bez problémov zorientoval. Rýchlou kľučkou zmiatol gólmana a strelou, opäť na bližšiu tyčku, ho prekonal. Lukáš Nôta sa opätovne dostal do šance. Dobre postavený brankár Žiliny však Lukášovi nedoprial vylepšenie štatistík. Na druhej strane však udreli hostia. Nedostatočne bránený útočník kobyliek po nahodenej lopte prekonal Daniela Dobrovodského. 2 minúty a 15 sekúnd do konca druhej tretiny žilinský útočník prestrelil pohotovou strelou v obrane Ondreja Gažíka a tiež Dobrovodského v bráne. Hostia sa z dvojgólového manka dostali za 25 sekúnd. Tímy do šatne odchádzali za stavu 5:5.

Foto: Hugo Votruba

Buly na začiatku tretej tretiny vyšlo lepšie hosťom. Vyhratým buly a následným útokom pohrozila Žilina okamžite. V čase 42:34 Žilina otočila stav stretnutia na 5:6. Šikovným pohybom sa útočník kobyliek odpútal od brániacich hráčov a prekonal Daniela Dobrovodského. Mravenečníci sa nevzdávali. Súpera na ich vlastnej polovici držali v obkľúčení prihrávkami po mantineloch. Vytrvalosť priniesla osoh. V čase 49:24 z polovice ihriska nastrelil loptu do pred bránkového priestoru Vladimír Bačinský. Následne cloniaci Patrik Paulikovič nemal problém usmerniť odrazenú loptu od brankára za jeho chrbát. Za stavu 6:6 sa zranil Jakub Gálet. Jakub stretnutie nedohral. Zranenie nebolo vážne, a tak veríme, že ho na ploche uvidíme už najbližší zápas. Kobylky sa zatiahli na vlastnú polovicu a prišlo ticho pred búrkou. Po tlaku prírodovedcov sa do vyloženej šance dostali hostia. Daniel Dobrovodský však loptu za svoj chrbát nepustil. Minútu a 30 sekúnd do konca sa do samostatného nájazdu dostal Teo Beriac. Teovi kľučka nevyšla. V zápätí mal obrovskú šancu Vladimír Bačinský. Fešák Teo načapol prihrávkou na stred osamotenému Vladovi. Ďačovský rodák veľa nerozmýšľal a napriahol k strele, ktorá však opečiatkovala iba konštrukciu poloodkrytej brány. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 6:6. Nasledovalo predĺženie.

Foto: Hugo Votruba

V predĺžení mal najväčšiu šancu na rozhodnutie zápasu Lukáš Nôta. Lukymu však strela nevyšla. Taktické vyčkávanie na oboch stranách počas predĺženia gól neprinieslo. Tréner Tomáš Škarupa do nájazdovej lotérie poslal Paulikoviča, Dluhoša a Nôtu. Patrik Paulikovič backhandovou kľučkou oklamal brankára a s prehľadom poslal loptu za jeho chrbát. Žilina na prvý nájazd poslal Miškeho. Miške so šťastím prekonal Dobrovodského, ktorý si na loptu siahol. Dluhoš pohybom brankára oklamal no jeho strela prešla vedľa brány. V bráne domácich prišlo k striedaniu. Do deja nájazdov zasiahol aj Gabriel Mészáros. Mirt sa Gaba nezľakol a poslal loptu za jeho chrbát. Stav série po 2 nájazdoch bol 2:1 pre Žilinu. Posledným nájazdovým exekútorom bol Lukáš Nôta. Lukymu však pri kľučke ušla lopta. Luky z uhla ešte stihol vystreliť no trafil iba brankára. Žilina si po nájazdoch odniesla zo Záhorskej Bystrice 2 body.

Foto: Hugo Votruba

„Dohrali sme výborný zápas, v ktorom bolo veľa pekných florbalových momentov či už na jednej, alebo druhej strane. Myslím si, že zaslúžená remíza, nakoľko oba tímy podali dobrý výkon. Bolo tam vidieť florbalovú vyspelosť, nasadenie a aj technickú vyspelosť. Jeden veľký poznatok z víkendu je, že potrebujeme popracovať na nájazdoch.“

Tomáš Škarupa, tréner ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„V dnešnom zápase sme boli lepší ako včera. Vychádzali nám veci, ktoré sme si povedali. Prvé dve tretiny vyzerali u nás vynikajúco, mohli sme zápas už vtedy rozhodnúť. Súper bol veľmi kvalitný na lopte, sú známi tým, že majú radi loptu a radi s ňou hrajú. Bohužiaľ, sme nedali tie dôležité góly aby sme za stavu 5:3 odskočili na vyšší rozdiel. Žilina nás dobehla a dospelo to do nájazdov, ktoré sú lotéria. Každopádne ďakujem chalanom za výkon, boli vynikajúci dnes. Každý vydal zo seba všetko. Gratulujem Žiline k výbornému zápasu, gratulujem k zisku dvoch bodov. Verím, že odstránime tie chyby, ktoré sme robili a pôjdeme naplno do ďalšieho zápasu.“

Jakub Gálet, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

Víkendové zápasy prírodovedcom nevyšli. Z víkendu si odnášajú 1 bod do tabuľky. Prvá štvorka tabuľky sa im vzdialila, no play off by im zrejme nemalo uniknúť. Najbližšie budú mravenečníci bojovať proti AS Trenčín, s ktorým sa ocitli v tabuľke vedľa seba s rovnakým množstvom získaných bodov. Na dôležitý duel vycestujú do športovej haly M-šport v Trenčíne. Úvodné buly bude odpískané v nedeľu 30.1. o 19:00.

Držte nám palce!

Autor: Noel Gondáš