Dobre rozbehnutý zápas zastavila druhá tretina

feb 15, 2022 | Extraliga muži

Zápas 13. kola betRing extraligy proti lídrovi tabuľky sa v novembri neodohral. Dôvodom boli nevyhovujúce podmienky v hale. Dohrávka zápasu s Trenčínom sa odohrala v sobotu 12.2. Zápas, na ktorý prišli mravenečníci pripravení odohrať kvalitný zápas. Prvú tretinu sa im darilo výborne. 3 strelené góly boli znakom dobrého začiatku. Námorníkom sa podarilo 3 góly streliť v priebehu štyroch minút.

ŠK Lido Prírodovedec – ŠK 1. FBC Florbal Trenčín 4:9 (3:1, 1:5, 1:3)

Kanadské body: Beriac 2+1, Bačinský 1+1, Gálet 1+1, Gažík 1+0, Maňkoš 0+1

Foto: Hugo Votruba

Už v piatej minúte 1. tretiny sa faulom previnil kapitán Ondrej Pagáč. Veliteľ námorníkov zákrokom zmaril šancu súpera. Rozhodca posúdil tento zákrok na 2 minúty. Statočná obranná štvorica neinkasovala počas celých dvoch minút. V prvej polovici zápasu boli oba tímy gólovo ticho. Prvý gól padol až v čase 14:30. Jakub Gálet bol faulovaný a to znamenalo štandardnú situáciu pre Lido. K voľnému úderu sa z rohu rozbehol Jakub Gálet a nahral Vladkovi Bačinskému, ktorý si odskočil. Strela ďačovského rodáka trafila pred bránou cloniaceho Teodora Beriaca. Tejko odrazenú loptu skrotil a poslal za chrbát Klobučníka. Trenčania sa z tohto gólu rýchlo spamätali. Vyrovnať sa im podarilo už po 10 sekundách. Na druhom góle prírodovedcov sa opäť podieľal Beriac. Na polovici ihriska zachytil prihrávku a vyšprintoval dopredu. V útoku ho podporil Gálet aj Bačinský. Teo prihral Jakubovi a ten umiestnenou strelou do pravého horného rohu prekonal brankára hostí. Tretí gól liďákov v čase 18:11 mal na starosti Teo Beriac. Púchovčan s dlhými vlasmi prečítal prihrávku hostí na polovici ihriska. Samostatný nájazd v rýchlosti premenil prehodením brankára. Teo si z troch strelených gólov pripisuje 2 góly a 1 asistenciu.

Foto: Hugo Votruba

Vyrovnaná druhá tretina priniesla viac gólov Trenčínu. Nepremenené šance budú mravenečníkov naháňať ešte dlho. Druhý gól strelili už v tretej minúte hostia. Trenčania rýchlym samostatným únikom a následnou prihrávkou do prázdnej brány vyšachovali obranu domácich. Následne nastala neobvyklá chyba obrancu Gažíka, ktorá pomohla hosťom ku gólu. Ondrej trafil útočníka hostí pri pokuse vyhodiť loptu dopredu. Mitucha loptu rýchlo spracoval a pohotovou strelou prekonal Gabriela Meszárosa. Hostia prekonali Gaba ešte dvakrát. Prírodovedci vyslali kontaktný gól v čase 38:43. Gól na 4:6 strelil Vladko Bačinský. Na útočnej polovici mu prihrával Jakub Gálet. Rýchle spracovanie lopty a rýchlik Vladko mohol vyštartovať. Vlado prešprintoval celú obranu hostí a zavesil to brankárovi do ľavého horného rohu. Štyridsať sekúnd do konca druhej tretiny sa stihol presadiť obranca hostí po samostatnej akcii.

Foto: Hugo Votruba

Odzbrojenie Vlada v strede ihriska, na začiatku tretej tretiny stálo prírodovedcov gól. Dôsledný obranca hostí si zobral od Bačinského loptu a backhandovým zakončením prekonal Meszárosa. Prvá a zároveň posledná presilová hra domácich v čase 50:02 sa gólom neskončila. 80% úspešnosť bránenia Trenčanov sa ukázala počas dvoch minút. Najväčšia šanca sa paradoxne ukázala tesne po presilovke. Po kombinácií Gáleta a Nôtu v rohu ihriska mal loptu na čepeli Lukáš. Lukáš spoza brány našlapal do predbránkového priestoru. Na druhej strane našiel úplne voľného Beriaca. Strelu do poloodkrytej brány v poslednej sekunde stihol zablokovať obranca hostí. Protiútoky mladých pušiek sa premieňať nedarilo. Štyri minúty do konca stretnutia a rozdiel troch gólov mravenečníkov neodradili od bojovania. Útočná snaha prírodovedcov stroskotala na polovici ihriska, kde loptu získal útočník hostí. Prehodil kapitána Ondreja Pagáča a vystrelil. Šprintujúci Ďurečko nestihol strelu zblokovať a ôsmy gól hostí bol na tabuli. Posledný gól hostia strelili 2 minúty do konca zápasu. Skóre finálne upravil exkluzívnym gólom Ondrej Gažík. Strieľanú prihrávku na bránu vyslal Daniel Maňkoš. Ondrej postavený na vzdialenejšej tyči usmernil letiacu loptu do odkrytej brány.

Foto: Hugo Votruba

„V tejto ťažkej covidovej situácii, kde v podstate netrénujeme a hráme iba zápasy, sa ukázala lepšia fyzická pripravenosť Trenčína. V druhej tretine nás fyzicky zničili. Fyzicky toho bolo v druhej tretine veľa. Súper ukázal kvalitu a my vieme na čom máme popracovať, boli fyzicky vyspelejší a dnes to nestačilo na lepší výsledok.“

Daniel Maňkoš, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Trenčín nám dnes ukázal, prečo je na prvom mieste v tabuľke. Ukázali nielen skúsenosť ale aj kvalitu. My sme zistili, že máme na čom pracovať, ale chuť pracovať nám nechýba. Už sa pozeráme na zápas v pondelok, ktorý chceme vyhrať a pred playoff sa dostať na víťaznú vlnu.“

Tomáš Škarupa, tréner ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

Zápas proti lídrovi tabuľky priniesol florbalovú podívanú. Body sme z tohto zápasu neobdržali. Najbližšie sa prírodovedci predstavia proti mestskému rivalovi Tsunami Záhorská Bystrica. Tsunami je momentálne tretie v tabuľke. Na začiatku sezóny sme rivalov zdolali v riadnom hracom čase 5:2. Dohrávka 15. kola betRing extraligy sa odohrá v nedeľu 20.2. o 14:00 v ŠH Záhorská Bystrica. Príďte podporiť mravenečníkov v súboji o dôležité body.

Držte nám palce!

Autor: Noel Gondáš