život na tribúne: Nový tréner a posily, televízny zápas.

feb 19, 2022 | Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť,

po reštarte extraligy nasledujú zápasy v rýchlom tempe, aj keď sa niektoré odkladajú z titulu covidu. Skauti a vedenie Lida sa počas prestávky činili. Podarilo sa im oficiálne doriešiť príchod nového trénera Tomáša Škarupu a taktiež vystužiť  káder o kvalitných hráčov z prvej ligy – Adrián Szabo, Richard Dluhoš, Alex Fabian, Timotej Smutný. Mňa osobne veľmi teší návrat Matúša Ringera. Verím, že takto posilnení môžme ašpirovať na, čo najlepšie umiestnenie.

Posily sa ukázali hneď v prvom zápase s ATU, keď Richard Dluhoš strelil 3 góly, na ktoré mu prihrával Adrián Szabó, nie nadarmo sú spoluhráčmi aj v Capitole. Tento zápas sme si užili hlavne my diváci, hral sa florbal v rýchlom tempe technicky na úrovni, padlo veľa gólov. Mimochodom nepáči sa mi, keď športovci používajú slová idem si to užiť. Dotyční majú odohrať, čo najlepší zápas, absolvovať, čo najlepšie preteky s cieľom zvíťaziť. Hoc nie vždy sa to podarí a oslavovaný môže byť len jeden, taký už je šport. Ale užívať si to majú diváci.

Ďalší víkend sa hralo dvojkolo a Lido sa stretlo so súpermi v tabuľke tesne nad ním. Obidva zápasy mali prívlastok šesťbodové. V sobotu napriek nešťastnej prehre s Nižnou som mal radosť z môjho známeho, rodáka z tejto oravskej dediny, ktorý po zápase s oduševnením spieval pápežskú hymnu spolu s hráčmi a fanúšikmi víťazného mužstva. Na zápas zobral aj svojho syna, ktorý držal palce Lidu, však je z Bratislavy. Mimochodom začal trénovať v prípravke Lida. Vychováme z neho kvalitného hráča a predáme za veľké peniaze do Nižnej☺. Po zápase som sa zoznámil s Matúšom Medžom, prehodili sme pár slov o florbale, príjemný chlapík. Napokon ich celé mužstvo má myslím si sympatie väčšiny fanúšikov florbalu pre to, ako to celé berú s nadhľadom. Držal som im palce pred piatimi rokmi v semifinále s Tsunami, keď v Stupave vyhrali oba úvodné zápasy, ale napokon celú sériu prehrali. Vtedy som im prial tituľ.

V nedeľu sa hral so Žilinou veľmi kvalitný zápas opäť však s nešťastným koncom pre nás. Mrzia dve nepremenené šance v závere za nerozhodného stavu, napokon sme získali aspoň bod po prehre na nájazdy. Opäť nám však pribudlo pár šedín na hlave.

Nasledoval odložený zápas s AS Trenčín na ich pôde, kde som mal opäť dvojúlohu, šofér a fanúšik. Na tento zápas tak čoskoro určite nezabudneme. Pre mňa to boli najväčšie emócie od piateho zápasu pamätnej barážovej série s Detvou. Zápas sa nevyvíjal pre Lido priaznivo, v 22. minúte zápasu sme prehrávali 4:0. Potom sa však začali diať veci, chalani hrali výborne. Znížili na 4:3 po 40 minútach a čakalo nás posledné dejstvo. Keď som videl, čo hráči predviedli v druhej tretine vrátane Gabových zákrokov, dovolil som si zatipovať. Pani Beriacovej, ktorá sedela vedľa mňa som povedal, že vyhráme 4:7. Skoro J Strelecky vynikli Matúš s Jakubom, obaja dali po tri góly. Fanúšikovská družina v zostave Meszárosovci, Beriacovci, priatelia Lukáša Nôtu a ostatní bola vo vytržení. Povzbudzovala celý zápas, skandovala mená hráčov po úspešných akciách a zákrokoch a myslím si, že nakopla aj chalanov na ihrisku. Domácich povzbudzovali najmä mládežníci, takže atmosféra bola fantastická. Čerešničkou na torte bola víťazná ďakovačka po zápase a spoločné foto hráčov s fanúšikmi. Takúto atmosféru musíme chlapcom vytvoriť aj v playoff.

V pondelok 7.2.2022 sa hral ďaľší televízny zápas v Košiciach s miestnym Florkom. Bolo to parádne predstavenie, najmä tretia tretina, hralo sa hore dole. Na vlas rovnaký výsledok, ako na jeseň v Bratislave bol pre celé Lido trochu sklamaním, o tri body sme prišli 25 sekúnd pred koncom po diskutabilnom góle domácich. My fanúšikovia sme boli hrdí na výkon hráčov, ktorých videlo pred televíznymi obrazovkami celé Slovensko. Teší ma, že priamo v hale podporili chlapcov Bačinskí a Maňkošovci. Imponovalo mi, ako zodpovedne celé mužstvo na čele s trénerom pristúpilo k tomuto zápasu, vrátane vycestovania deň vopred. Celé to malo nádych profesionalizmu.

V ďalšom kole sme sa stretli s lídrom tabuľky 1.FBC Trenčín. Po prvej tretine sme vyhrávali o dva góly no napokon sme prehrali 5:9. Je to najvyššia prehra Lida v tejto sezóne. Dovolím si tvrdiť, že keby sme nastúpili v kompletnej zostave dosiahli by sme priaznivejší výsledok. Ale nevadí, ide sa ďalej. Verím, že na playoff bude mužstvo v plnej sile a víťazne naladené. Pekne sa nám rozrastajú rady  fanúšikov, tentoraz prišla mužstvo povzbudiť rodina priateľky Ondreja Pagáča a opäť aj priatelia Ondreja Gažíka. Bude úžasné, keď sa všetci fans stretneme na zápasoch playoff.

Dva dni po zápase s Trenčínom sme si zmerali sily v bratislavskom derby so Snipers. V oklieštenej zostave s viacerými juniormi sme odohrali solídny zápas so šťastným koncom v predĺžení. Na zápase som videl v radoch fanúšikov Lida ďalšie nové tváre. Ja som tiež zlanáril ďaľšieho známeho, tak sa mi to páči.

Najbližšie kolo hráme ďaľší derby zápas s Tsunami. Kto môžete prídťe fandiť, treba trénovať hlasivky, pretože sa blíži vrchol sezóny a chlapci budú potrebovať našu podporu.

Počas tohto obdobia potešila tiež nevídaná vec. Realizačný tím mužskej reprezentácie nominoval na reprezentačný zraz až troch hráčov z mužského tímu, ktorý sa mal konať namiesto zrušenej kvalifikácie na majstrovsvá sveta. Nanešťastie, napokon sa neuskutočnil ani náhradný program, ktorý sa mal odohrávať v Púchove. Verím, že to povzbudilo nielen ich, ale aj ostatných spoluhráčov do ďalšej práce v tréningoch a v zápasoch.

Pome Lido!

Autor: Ivan Dobrovodský