O víťazovi rozhodla až posledná tretina

mar 2, 2022 | Extraliga muži

Základnú časť ukončili mravenečníci zápasom proti ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom. Prírodovedeci proti Dubnici odohrali svoj prvý televízny zápas, ktorý mali vtedy pevne vo svojich rukách. V mestskej športovej hale v Dubnici, sa však zápas vyvíjal inak. Dve tretiny dokázali mravenečníci držať tempo so súperom, no v tretej tretine domáci strelil 3 góly. Odpovedať ešte stihol v presilovej hre Vladko Bačinský.

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – ŠK Lido Prírodovedec 7:5 (2:2, 2:2, 3:1)

Kanadské body: Nôta 1+1, Kopecký 0+2, Pagáč 1+0, Vico 1+0, Maňkoš 1+0, Prokop 1+0, Bačinský 0+1

Foto: Hugo Votruba (ilustračné)

Úvodná tretina mala pomalý začiatok. Prvý gól prírodovedcov však všetko odštartoval a v priebehu šiestich minút padli rovno 4. Práve ten prvý strelil v čase 10:25 Michal Vico. Akciu začal už v obrannom pásme Patrik Paulikovič. Krížnou prihrávkou našiel Tomáša Kopeckého, ktorý rýchlou kľučkou na mantineli oklamal útočníka domácich a s ľahkosťou ho obehol. Naviazal na seba obrancu, a tým uvoľnil priestor pre Vajsa. Vajso sa z rohu ihriska nemýlil a prekonal brankára domácich. Dubničania však strelili 2 rýchle góly. Prvý padol po stratenej lopte Tea Beriaca v útoku. Druhý nešťastným spôsobom, keď sa po strele domácich lopta pretočila okolo ležiaceho Daniela Fehéra až za bránkovu čiaru. Vyrovnávajúci gól mravenečníkov mal na svedomí Daniel Maňkoš. Po faule pri lavičke domácich nasledovala štandardná situácia. Pozorný Lukáš Nôta si loptu rýchlo položil a rozohral prihrávkou na Maňa. Dano svojím príklepom takmer z polovice ihriska vyslal na gólmana domácich nepríjemnú strelu do protipohybu, ktorou ho prekonal.

Foto: Hugo Votruba (ilustračné)

Stav 2:2 na začiatku druhej tretiny netrval dlho. O stav 2:3 sa postarali traja „mlaďasi“. Od obrancu Tomáša Tvrdého prišla prihrávka po mantineli na Tomáša Kopeckého. Tomáš backhandom preniesol hru na druhú stranu ihriska, kde stál, vždy pripravený, Filip Prokop. Filip si loptu ukľudnil, zatiahol za chrbát a strelou na bližšiu tyč v čase 23:02 upravil skóre. Počas druhej tretiny mali oba tímy k dispozícií presilovú hru. Gól v presilovej hre však nedalo ani jedno družstvo. Náskok dvoch gólov zaistil Lukáš Nôta. Vďaka zodpovednej práci Ondreja Gažíka dostal do svojej moci loptu Lukáš. Najužitočnješí hráč liďákov bol stíhaný zo svojej obrannej polovice až po zakončenie. Súper na chrbte Lukáša neznervóznil a Luky presnou strelou do vinkla upravil skóre na 2:4. Po činnosti námorníkov smerom do útoku, prišlo zaváhanie v obrane. Domácim na dorovananie stavu stačili 2 góly ku koncu tretiny.

Foto: Hugo Votruba (ilustračné)

Na začiatku tretej tretiny oslabil mravenečníkov Daniel Maňkoš. Jeho sekanie ohodnotili rozhodcovia dvoma minútami. Domáci početnú výhodu využili a dostali sa do vedenia. Toto vedenie mohli potvrdiť premenením trestného strieľania, ktoré zariadil Patrik Paulikovič. Skúsený obranca totiž zachytil prienikovú prihrávku rukou. Daniel Fehér na trestné strieľanie prenechal miesto v bráne skúsenejšiemu Palovi Veningerovi. Pali nájazd s prehľadom lapil. Nepremené trestné strieľanie však ešte viac nabudilo domácich. Po nájazde boli Dubničania na koni. Hra zo strany na stranu viac vyhovovala domácim. Dôkazom bol gól na 4:6. Už to vyzeralo, že stav ostane nezmenený. Mravenečníci si vybojovali 40 sekúnd do konca zápasu presilovú hru. Tempo presilovej hry diktovali na poliacej čiare Lelák s Bačinským. Vladkova strela takmer od polovice ihriska sa obtrela o trenky Pagáča. Zrazená loptička následne zapadla až za chrbát domáceho brankára. Mravenečníci boli odhodlaní vyťažiť zo zápasu aspoň remízu. 18 sekúnd do konca zápasu bol ešte vylúčený kapitán hostí Ondrej Pagáč. Domácim sa podarilo upraviť stav gólom v poslednej sekunde. Konečný stav zápasu tak bol 7:5.

Foto: Hugo Votruba (ilustračné)

„Myslím si, že zápas bol vyrovnaný, no chýbalo nám lepšie zakončenie. Dnes sme jednoducho nedokázali prestreliť obranu Dubnice, a len veľmi málo striel skončilo pri domácom brankárovi. Naopak, na našej strane to bol presný opak. Súperovi gratulujem k víťazstvu, bolo zaslúžené.“

Daniel Fehér, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Dubnica dokonale využila výhodu domáceho prostredia. My sme sa trápili nielen so súperom, ale i s povrchom a predovšetkým sami so sebou. Dve tretiny sme si mysleli, že zápas máme pod kontrolou, no nebola to pravda. Súper vďaka dôrazu v pred-bránkovom priestore otočil zápas vo svoj prospech, a my sme na to nedokázali gólovo reagovať. Gratulujem Dubnici k víťazstvu.“ 

Gabriel Meszáros, tréner ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

Základná časť je pre mravenečníkov už minulosťou. Lido sa umiestnilo v tabuľke umiestnilo na siedmej priečke, pričom postup do vyraďovacej časti malo potvrdený už niekoľko kôl dopredu.  Štvrťfinále play-off je na programe druhý marcový týždeň. Boj o popredné priečky odštartujeme dvomi zápasmi proti dlhoročným kamarátom z FBK Nižná. Aj keď sa poznáme už dlho, v zápase si určite nič nedarujeme a diváci sa môžu tešiť na atraktívne súboje. Prvý duel sa odohrá už 6. marca na Orave. O mieste a čase štvrťfinálových zápasov vás budeme priebežne informovať.

Držte nám palce!

Autor: Noel Gondáš