Život na tribúne: A je to tu, play off

mar 20, 2022 | Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť …

Na úvod spomeniem posledné 2 zápasy základnej časti extraligy, v ktorých sme ťahali za kratší koniec. Podpísal sa pod to aj  covidom oslabený káder počas celého februára.V predposlednom zápase sme prehrali doma s Tsunami a posledný zápas sme prehrali v Dubnici . V tomto zápase sa mi páčila atmosféra , povzbudzovanie fanúšikmi oboch táborov. Takto by mal vyzerať florbalový zápas extraligy. Kluby by si mali vytvárať aj fanúšikovské zázemie, na domácich zápasoch by mala byť samozrejmosťou účasť mládežníkov, aby okrem povzbudzovania mohli aj  to čo odpozorovať z hry svojich vzorov.

Po dvojtýždňovom oddychu začalo po troch rokoch očakávané play off. Lido si vybrala Nižná, a tak sa prvé dva zápasy hrali v Tvrdošíne. Chalani vycestovali už v piatok , ale nie v kompletnom zložení. Tentoraz nezasiahol covid, ale zranenia niektorých hráčov, veľká škoda , že práve v najdôležitejšej časti sezóny . V prvom zápase Lido zaskočilo súpera a podarilo sa im zvíťaziť na horúcej domácej pôde Nižnej . V tejto sezóne sa to podarilo len Tsunami. V nedeľu začala Nižná zostra, celý čas viedla a aj keď sa Lidu podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu , zápas skončil víťazstvom domácich 8:4, presne opačným výsledkom ako v sobotu. Potešila dobrá atmosféra , sobotu sme mali v hľadisku troch fanúšikov- Nôtovcov, v nedeľu sme pribudli ešte dvaja , vyvesili sme zástavy a neúnavne sme povzbudzovali našich.

Najbližšie dva zápasy sa hrajú v Bratislave, v pondelok aj v telke, Lido túto sezónu už tretíkrát pred obrazovkami . Očakávam výborný florbal a pevne verím , že sa dočkáme historického úspechu Lida a to postupu do semifinále. Budú to však  ťažké zápasy, Nižná má výborné mužstvo, a preto chcem poprosiť, požiadať všetkých fanúšikov Lida, aby prišli na tieto zápasy s bubnami, trúbkami, rapkáčmi a spolu podporíme chlapcov  na ceste k víťazstvám.

Pome Lido…