Nová posila u trénerov – Stanislav Šenšel

júl 31, 2022 | Klub

Ako bolo už pred časom spomenuté, trénerský štáb na sezónu 2022/2023 posilní aj staronová tvár v štruktúrach Lida. Po niekoľkoročnej odmlke sa vracia bývalý hráč mužského tímu a v tom čas aj tréner ženskej zložky klubu – Stanislav Šenšel. Na novú sezónu sa vedenie klubu dohodlo so Stankom na angažmáne pri kategórii mladších žiakov a zároveň bude zastávať post asistenta trénera extraligového družstva pri Jakubovi Horeckom. Spolu pôsobia už pri junioroch na reprezentačnej úrovni, a tak ide o rozšírenie ich doterajšej spolupráce.

V Lide budeš pôsobiť ako asistent trénera A-tímu a tréner mladších žiakov, kde si získal svoje florbalové skúsenosti?


Prvé skúsenosti z florbalu som získal na strednej škole, najskôr, ako hráč a neskôr som viedol florbalové tréningy pre kamarátov a rodinných známych na Myjave. Najväčšie skúsenosti som získal, keď ma oslovil pán Hvozdík s Tsunami Záhorská Bystrica, aby som u nich trénoval mládež, ale najkrajšie roky som zažil práve s ŠK Lido, preto sa veľmi teším, že sme znovu obnovili našu spoluprácu. Vedenie Lida preukázalo veľkú chuť robiť florbal na vyššej úrovni než je zvykom na Slovensku.

Ako sa pripravuješ na túto zodpovednosť?

Prácu trénera beriem veľmi zodpovedne a profesionálne. Ide o povolanie, ktoré ma veľmi baví a napĺňa energiou. V Lide budem mať na starosti 2 kategórie, ktoré sú diametrálne odlišné a každá kategória má svoje špecifiká. Preto sa na každú kategóriu budem pripravovať osobitne a s iným prístupom. Ale všetky kategórie musia mať jeden spoločný element, a to je RADOSŤ Z HRY.

Chalanov z Lida už poznáš, budeš na nich odteraz prísnejší?

Je pravda, že väčšiu polovicu mužstva veľmi dobre poznám, ale sú tam aj chalani, s ktorými prídem prvý krát do kontaktu. Bez ohľadu na to či sme kamaráti alebo nie, tak prídu určité situácie, kde budem musieť byť prísnejší, tvrdší ako inokedy. Som rád, že pri družstve budeme dvaja tréneri. S Jakubom Horeckým sme na rovnakej trénerskej vlne a maximálne si dôverujeme.

Foto: Jozef Lepáček

Plánuješ nechať veci po starom alebo prinesieš niečo nové?

Som typ trénera, ktorý sa neustále vzdeláva a hľadá nové možnosti, systémy, postupy, ktoré vychádzajú z potrieb pre florbal. Preto niektoré veci spravíme po novom, ale niektoré si zachováme.

Aké ambície máš do ďalšej sezóny?

V kategórií mladších žiakov je ambícia prilákať, čo najväčšie množstvo detí, aby hrali florbal a mali z neho radosť. Pri mužoch to bude určite ambícia skončiť na lepšom mieste ako minulú sezónu.

Stankovi ďakujeme za rozhovor a pár voľných minút, ktoré si našiel na zodpovedanie našich otázok. Tešíme sa na jeho pôsobenie v našom klube a želáme veľa šťastia na lavičke námorníkov.

Foto: Jozef Lepáček

Autror: Noel Gondáš