Život na Tribúne: Historický úspech Lida a začiatok sezóny

sep 10, 2022 | Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť …

Je 21.3.2022 17.00 a hala v novom Dome športe je veľmi pekne zaplnená  a v očakávaní historického úspechu Lida , postupu do semifinále  extraligy. Štvrtý zápas štvrťfinále Lido – Nižná vysiela televízia. V hľadisku je veľa bývalých hráčov domáceho tímu , ktorí chceli aspoň v hľadisku zažiť to, čo sa im nepodarilo. Bohužiaľ nevyšlo to , prehrali sme 3:8. Stav série je 2:2, keď sme deň predtým celkom jasne vyhrali 10:5. O dva dni sme ale oslavovali.  Rozhodujúci zápas sa hral v stredu 23.3.2022 o 20.00 v Tvrdošíne. Neľutovali sme dlhú cestu a návrat domov okolo tretej nadránom, chalani nám pripravili obrovskú radosť, vyhrali 5:1 a postúpili do semifinále.

Tam na nás čakal najväčší favorit 1.FBC Trenčín, s ktorým sme nakoniec prehrali 0:3 na zápasy. Lidu chýbalo  v prvých dvoch zápasoch 8 hráčov základnej zostavy. V prvom zápase v Trenčíne sme statočne kládli odpor, ale druhý sme jasne prehrali. V treťom  zápase na domácej pôde sme hrali najvyrovnanejšiu partiu, ale bohužiaľ nestačilo to. Trenčín postúpil zaslúžene do finále. Trochu ma mrzí, že na tento zápas nás prišlo veľmi málo fanúšikov povzbudiť chlapcov, akoby by sme už neverili  v obrat alebo aspoň v jedno víťazstvo. Môj obdiv má Vlado Bačinský st., ktorý   precestoval celú republiku aby podporil naše mužstvo.

Dovoľte mi za nás všetkých fanúšikov pogratulovať Lidu k historickému úspechu a poďakovať za všetky príjemné emócie, ktoré sme prežívali pri víťazstvách  a nezatracovali sme mužstvo  ani pri prehrách. Lido my Ťa nikdy neopustíme, ale chceme majstri byť…

Toľko minulosť a spätný pohľad za záverom minulej sezóny , v ktorej sa majstrom stal najväčší favorit 1.FBC Trenčín.

Teraz súčasnosť. Čaká nás nová sezóna a už sa nevieme dočkať. Verím, že nás čaká veľa príjemných zážitkov. Vedeniu Lida sa opäť podarilo pár husárskych kúskov pri posilnení mužstva a aj realizačného tímu. Začnem trénermi Jakubom Horeckým a Stanislavom Šenšelom a pokračujem hráčmi Patrikom Bachanom a Petrom Čuporákom. Treba spomenúť aj Michala Franeka, ktorý prišiel pred rokom , ale celú sezónu nehral pre zranenie. Páni vitajte a prajem všetko najlepšie, nech sa Vám darí v Lide.

Musím spomenúť aj odchody a to najmä prestup Vlada Bačinského do českej ligy. Je to druhý hráč Lida, ktorý sa posunul v poslednom čase do kvalitnejšej českej ligy…Vlado ďakujeme a nech sa Ti darí. Veľmi ma mrzí, že máme aj niektorých zranených hráčov, chalani prajeme skoré uzdravenie.

Prvý zápas novej sezóny hráme proti nováčikovi extraligy Capitolu Bratislava. Pikantériou tohto zápasu je že v Capitole pôsobia bývalý tréner a hráči, ktorí pomohli Lidu k 4. miestu v minulej sezóne.

Nedá mi nespomenúť, že pred tromi rokmi som mal pripravený článok “Capitals vs Capitol”. Skoro v rovnakom čase vznikli v Bratislave dva nové kluby, hokejový Capitals Bratislava a florbalový Capitol Bratislava. Prvý menovaný po známych udalostiach ukončil v lete svoje pôsobenie, a druhý sa po troch rokoch dostal až do extraligy. Obdivuhodné, držíme palce okrem zápasov s Lidom.

Všetci fanúšikovia Lida, chystajte bubny, rapkáče, trubky, začíname v sobotu 10.9.2022 o 18.00 v Záhorskej Bystrici.

Pome Lido…

Autor: Ivan Dobrovodský