Život na tribúne: Začiatok sezóny, deja vú pre Lido

okt 13, 2022 | Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť,

Konečne to začalo, naša najvyššia florbalová súťaž odštartovala v sobotu 10.9.2022. Lido začalo na domácej pôde s Capitolom. Po nevýraznom výkone a napriek streleckej prevahe sme prehrali 1:2, nováčik zaknihoval prvé historické víťazstvo v extralige. V ďalšom bratislavskom derby sme  nastúpili proti Snipers. Prehrávali sme 5:0, ale chalani to nezabalili. Od polovice zápasu sme boli lepším tímom a škoda šancí v závere zápasu, mohli sme aspoň vyrovnať. Stretnutie sa skončilo strkanicou, ktorú odštartovali hráči domáceho tímu a vyvrcholilo to “chvatom” hlavného usporiadateľa zápasu. Viem emócie patria k športu, ale treba ich udržať na uzde. Verím ,že v ďalšom zápase, ktorý bude v televízii si to chlapci oboch tímov rozdajú športovo na ihrisku.

V treťom zápase sme nastúpili proti Florku, ktoré úvod sezóny nezachytil v dobrej forme a prvýkrát v sezóne sme zvíťazili tesne 5:4. V oboch zápasoch proti Snipers a Florku musím vyzdvihnúť povzbudzovanie mládežníkov Lida, ktorí neúnavne hnali chalanov dopredu.

26.9. som vycestoval s mužstvom do Dubnice, kde sme odohrali televízny zápas s Grasshopers Žilina. Kobylky sa na nás v prvej tretine poriadne vyrojili. Hrali vynikajúco, a tak stav bol 5:1 pre domácich. Od druhej tretiny to bolo viacmenej vyrovnané, a preto konečný stav zápasu bol 7:3. Atmosféra zápasu zodpovedala teplote v hale, jasné Žilina nehrala doma a navyše bol pondelok. Ešteže prišli Mészarósovci a Beriacovci a bolo počuť aspoň bubon.

V piatom zápase sme doma privítali aktuálneho  lídra tabuľky AS Trenčín. Pred zápasom som povedal Gabovej Zuzke, že dnes vyhráme, ale že takým rozdielom, to som nečakal. Boli sme svedkami troch hattrickov  a skoro každý z chlapcov sa zapísal do streleckej listiny. Výborne hrali aj juniori, ktorí sa určte cítili lepšie ako doobeda keď prehrali podobným výsledkom s juniormi rovnakého klubu. Teší ma, že sa zápasu zúčastnili aj mládežníci Lida spolu s trénerom a opäť neúnavne povzbudzovali.

Po piatich zápasoch máme dve  výhry a tri prehry, presne ako pred rokom. Verím , že postupne, keď sa vrátia aj ďalší zranení hráči, to bude len a len lepšie. Minule som spomínal posily a zabudol som na prestup Timoteja Smutného, tretieho žochára v tíme, ktorý bol od januára 2022 na striedavom štarte. Timo je mimochodom doteraz najlepší strelec Lida. Len tak ďalej. Zároveň za nás fanúšikov vítam ďalšie dve posily. Martin Haba si odkrútil premiéru proti Snipers a Roland Kažimír nastúpil prvýkrát za Lido v poslednom zápase proti AS Trenčín. Nech sa darí chalani.

Ukazuje sa, že tento ročník bude veľmi vyrovnaný, boj o play off bude veľmi tuhý. Pre slovenský florbal to bude prínos a aj pre divákov to bude zaujímavé.

Týmto pozývam všetkých  fanúšikov Lida do Záhorskej Bystrice, kedy v piatok 14.10. o 17.45 hráme ako domáci tím proti Tsunami v ich domovskom stanku.

Pome Lido…

Autor: Ivan Dobrovodský