Oslavujeme 20. narodeniny

dec 23, 2022 | Klub

Milí Liďáci a Liďáčky,

okrem toho, že každý rok je 23.12. predvianočný deň, kedy sa už takmer každý z nás venuje zaslúženému oddychu a rodine, tak my oslavujeme ešte niečo iné. Sú to narodeniny našej malej-veľkej Lido rodiny, ktorá dnes oslavuje už 20 rokov! Dvadsať rokov v živote človeka tvorí významný míľnik, kedy prestáva byť „násťročným“ a vstupuje do dospelého života. Už veľa toho zažil, ale ešte omnoho viac má toho pred sebou.

V slovenských florbalových spomienkach však 20 rokov znamená oveľa viac. Od pôvodnej myšlienky Antona Wilscha spraviť florbalový klub založený na dobrej, rodinnej atmosfére pretieklo veľa vody Dunajom a veľa vecí sa tu udialo. Liďáci si vyskúšali ako chutí výhra ale aj prehra, ako chutí postup ale aj zostup. Našli si tu priateľov na niekoľko rokov ale aj na celý život. Niektorí sem prišli ako tínedžeri a v Lide si našli partnerov, s ktorými teraz majú už rodinu. Veľakrát niekto aj odišiel, ale veľakrát sa aj potom aj vrátil. Za tie roky sa tu stretlo veľa ľudí a napriek tomu, že každý má nejakú svoju životnú cestu, tak vždy sa radi vrátia a „podebatia“ so starými kamarátmi a zaspomínajú na zlaté časy.

Veľakrát sme si hovorili, že 23.12. je veľmi zvláštny dátum na založenie klubu, ale v súvislosti s Vianocami mi to po toľkých rokoch začína dávať zmysel, lebo duch Vianoc nie je až taký odlišný od toho nášho =)

Ďakujeme za podporu všetkým hráčom, trénerom, rodičom, partnerom, fanúšikom a každému ďalšiemu, čo tu za ten čas s nami bol, je alebo ešte len bude. Tešíme sa, čo prinesie ďalšia dekáda!

S pozdravom a prianím pokojných sviatkov vaše LIDO!

Autor: Pavol Veninger