AS Trenčín zdolané aj piatykrát v rade

Štvrté extraligové kolo nám pripravilo premiérový návrat na „domácu palubovku“ do Záhorskej Bystrice. V tradičný deň, ale v netradičnom čase 11:50, bolo naplánované úvodné buly proti trenčianskemu „AS-ku,“ ktoré pozoruhodne omladilo svoj káder, nakoľko generácia juniorských majstrov Slovenska z poslednej sezóny sa už pomaly preklápa do mužského florbalu, dôsledkom čoho možno pozorovať postupnú zmenu ich herného štýlu. Na aktívnejší a dravší herný prejav sa nám podarilo dostatočne pripraviť a chlapci „z Ostrova“ sa domov vrátili bez bodu.

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 10:5

Kanadské body: Nôta (2+2), Steller (3+0), Nehila (1+2), Kusenda (2+0), Morávek (1+1), Vrábel (1+1), Kažimír (0+1), Vico (0+1)

Na súpera sme vybehli ako uragán už od prvého striedania, čoho dôkazom bol otvárajúci zásah skórovaný už v 37. sekunde stretnutia. Po strele Vrábela dostali loptičku pod kontrolu trenčianski obrancovia, avšak po zrazení sa dvoch z nich sa loptička dokotúľala ku z kolíka nabiehajúcemu Kusendovi a ten ukázal svojmu bývalému tímu, o akého strelecky potentného hráča prišli. Hoci Kusenda spoluhráčom v kabíne minútu pred úvodným hvizdom oznámil, že sa im ospravedlňuje, ale z gólov proti svojmu bývalému dlhoročnému klubu sa tešiť nebude, nasledoval výkrik, za ktorý by sa nehanbila ani Marika Gombitová pri vyťahovaní najvyšších tónov performujúc skladbu Vyznanie, a oslavný pravý hák, v ktorom bolo toľko energie, že by určite uzemnil aj legendárneho Tysona Furyho. Súper sa však spamätal veľmi rýchlo. V tretej minúte rozohral štandardnú situáciu z rohu. Nahrávka sa od florbalky blokujúceho Vrábela odrazila presne na čepeľ nabiehajúcemu Striežencovi, ktorý vyrovnal. Rovnovážny stav trval len dve minúty. V piatej minúte si loptičku na mantineli prevzal Steller, ktorý zostal v dostrelovej vzdialenosti trestuhodne osamotený. Nikým netiesnený mal čas na svoj charakteristický výjazd na stred a strelou spoza tela k pravej tyčke nechal hosťujúceho brankára bez možnosti siahnuť si na loptičku. Gólové hody sa mierne pozastavili po vylúčení Vica. Hru v početnej nevýhode sme síce prežili bez ujmy, avšak krátko po nej Trenčania po nahodení dlhého oblúčiku z vlastného veľkého bránkoviska na dvakrát dokázali dostať loptičku poza Dobrovodského chrbát. Do konca tretiny sa skóre menilo už len raz. Po Nehilovom ťahaní loptičky vsietil gól po strele z prvej do protiľahlého rohu súperovej bránky Nôta.

V 23. minúte sa po Morávkovom prieniku na ľavom mantineli a následnom zakončení odrazila od brankára hostí loptička rovno do hokejky na správnom mieste stojaceho Kusendu. Ten v snahe prehodiť si loptičku na forehand narazil do florbalky jedného z obrancov a loptička putovala do siete. Trenčania nás opäť nechceli nechať odskočiť na rozdiel troch gólov. O ich zotrvanie na dostrel sa postaral v 29. minúte po jednoduchom zakončení Malík. V nasledujúcich minútach bola ponúknutá presilová hra najprv nášmu súperovi, po tom, ako bol na trestnú lavicu poslaný Franek. Naše špeciálne tímy sú však výborne pripravené a súperovi nedovolili využiť ani druhú početnú výhodu v zápase, aj keď neraz zazvonila tyč. My sme naopak presilovú hru, ktorú nám rozhodca dožičil prvýkrát v zápase v 38. minúte, využili už po 23. sekundách. Nahrávku Nôtu popred malé bránkovisko nezachytil ani jeden z brániacich hráčov v bielom a pred Stellerom už zostala len prázdna bránka. Keďže Peťo Steller nie je Tomáš Kopecký, trafiť prázdnu bránku z prvej zo vzdialenosti jedného metra mu nerobilo žiaden problém. Hryzúci Trenčania to ani po tomto zásahu nevzdali. V 39. minúte jednoduchou narážačkou vyšachovali celú našu formáciu, ktorá medzi obrancami a útočníkmi ponechala katastrofálne obrovský priestor bez pokrytia. Na konci akcie hrajúci Malík sa zoči-voči Dobrovodskému nemýlil a znížil na 5:4.

V úvode tretej tretiny rýchlo rozohral akciu brankár Dobrovodský. Svojim výhodom našiel na polovici ihriska Nôtu, ktorý z prvej narazil Nehilovi. Peťulo sa v danom momente zachoval ako cez kopirák v porovnaní so Stellerom v piatej minúte prvej tretiny. Nikým nebránený s dostatkom času z toho istého miesta strelecky natiahol na os a strelou na bližšiu tyčku zvýšil na 6:4. Trenčania už po pár minútach prestali stíhať nášmu tempu a opäť raz sa odzrkadlili týždne ukrutnej letnej prípravy, ktoré boli príčinou toho, že naše fyzické batérie boli stále plné. Na ďalší zásah sme aj napriek tomu čakali až 10 minút. V 52. minúte obrana Trenčína trestuhodne podcenila Nôtu, ktorý zostal zabudnutý pred ich brankárom. Nehila po Kopeckého zisku lopty ukázal kvalitný scanning ihriska a osamoteného Nôtu našiel expresnou a presnou prihrávkou. Pokiaľ sa Lukáš Nôta vyskytne sám, bez tlaku, zoči-voči brankárovi, je to podobná situácia, ako keď Stephen Curry strieľa otvorenú trojku. Môžete sa ísť otočiť a striedať, pretože výsledok je jasný. Ani nie o 30 sekúnd sa po Kažimírovej robote za bránkou hostí dostal k loptičke Morávek, ktorý sa s loptičkou na čepeli síce najprv poriadne začaptal, aby potom mohol vyslať veľmi umne umiestnený projektil, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Šesť minút pred koncom stretnutia bolo hosťom po zatiahnutí ručnej brzdy Gažíka dožičené trestné strieľanie. Úspešný exekútor znížil na rozdiel troch gólov, čím vykresal nášmu súperovi plamienok nádeje na zvrátenie nepriaznivého stavu. Tento ohník však poriadnou vodnou náložou zahasili Vico s Vrábelom, ktorí ťažili z nepríjemného napádania Gáleta, ktorého skúsená práca s hokejkou bola základom pre vypestovanie gólového ovocia. A asistencia Michala Vica? Nejdem sa o jej pompéznosti ani rozpisovať, pretože by mi aj tak nikto z čitateľov, ktorí zápas nepozerali, neuveril... Pre peňaženky hráčov nepopulárny desiaty klinec do rakvy Trenčína vsietil v 59. minúte pri chuti hrajúci Steller. Do kabínovej kasičky musí tým pádom zaplatiť nielen položku za desiaty gól v zápase, ale aj za hattrick.,

Najbližšie dva víkendy sa predstavíme na ihriskách súperov, proti Nižnej, resp. proti nováčikovi z Dubnice. Po reprezentačnej pauze sa odohráme zápas na domácom ihrisku až 26.10., kedy privítame v ďalšom bratislavskom derby pištoľníkov zo Snipers. Budeme sa tešiť na Vašu podporu a dúfame, že v derby zápase opäť ukážete, že Lido dominuje nielen na palubovkách, ale aj na tribúnach!

Zdroj FOTO: Hugo Votruba