História
“ .. drvivá väčšina sme boli odjakživa lidári. Lidár bol človek, ktorý trávil letný deň na kúpalisku Lido. Rozprestieralo sa na petržalskom brehu rieky, približne oproti zimnému prístavu. A chlapci z Dunajskej ulice boli Dunaju verní! Pred druhou svetovou vojnou to bolo parádne kúpalisko. Niekoľko bazénov, mramorové chodníky, palmy, sídlo vodných skautov a elegantných plavčíkov. Keď americké letectvo v roku 1944 bombardovalo Apolku, popolom ľahlo aj Lido. Lidári boli pobúrení a vznikli protiamerické nálady. Kúpalisko po vojne prebrali Bratislavčania k životu. Síce zmizli palmy a mramor, ale zostal jeden bazén, tráva, kabíny, a hlavne Dunaj. V rokoch päťdesiatych ešte stále čistý, použiteľný aj na plávanie a kúpanie. Cez prázdniny sme na Lide prežívali raj. Celé leto tam boli tí, čo žili bezprácne. To znamená bratislavské deti na prázdninách a ostatní. Ostatní, čo žili bezprácne, nemali z toho žiadne zisky, lebo za socializmu boli bezprácne zisky zakázané. A tak by sa na kúpalisku Lido dosť hladovalo, keby nás naše mamy poriadne nenabalili jedlom na celý deň. Vždy zostalo niečo aj pre príživníkov, ktorí žili bezprácne, ale veselo. Prejavom odvahy pre nás, chlapcov z Dunajskej ulice, bolo skočiť zo Starého mosta. Nebolo by to až také riziko, keby na dne rieky neboli pozostatky bombardovania, ale bol som chlapec z Dunajskej ulice. Inak to nešlo. Od mosta som plával po prúde ku kúpalisku Lido. Plávali sme aj dlhšiu trasu, od Kajak Clubu pri Pečnianskom ramene. Rameno ale neskôr vysušili a dlhé roky tadiaľ viedol ostnatý drôt. Láska chlapcov z Dunajskej ku kúpalisku Lido pretrvávala dlhé roky, hoci kúpalisko chátralo a Bratislavčania sa sťahovali na Tehelné pole a na Zlaté piesky… „
J. Satinský / Chlapci z Dunajskej ulice
Športový klub LIDO bol založený v roku 2002 s cieľom vytvorenia prostredia, v ktorom by sa mohli realizovať ambície mladých ľudí športovať či už na vrcholovej alebo rekreačnej úrovni. Pri zrode klubu stáli Anton Wilsch a Juraj Hvozdík, ktorí chceli dobrú atmosféru z kúpaliska Lido preniesť aj na športové ihriská. Športový klub LIDO od svojho vzniku zameriava svoje aktivity predovšetkým na športové odvetvie florbalu, avšak kedysi bolo plánované rozšírenie činnosti klubu aj o športy ako pozemný hokej, hokejbal, či vodné športy. V súčasnosti je však jediným zameraním klubu florbal. ŠK LIDO stálo pri zrode organizácie florbalu na Slovensku a niektorí z pomedzi jeho členov figurujú vo funkcii aj teraz. V minulosti však viacero liďákov bolo aktívnymi funkcionármi Slovenského zväzu florbalu, či už ako členovia prezídia národného športového zväzu alebo členovia výkonných komisií. Pri svojom vzniku bolo Lido špeciálne tým, že hrali súčasne aj českú aj slovenskú súťaž. Časom sa však pozornosť družiny Tona Wilscha presunula na Slovensko a Liďáci sú neodmysliteľnou súčasťou slovenského florbalového sveta. Dlhé roky sa Lido hýbalo v pokojných vodách extraligy mužov, malo dokonca aj ženské extraligové družstvo. V roku 2011 sa podarilo mužom dostať historicky prvýkrát do play off, kde však v prvom kole na súpera nestačili a vypadli. Juniori sa stali 6. najlepším tímom na Slovensku. Funkčné obdobie „starej gardy“ skončilo v roku 2012. Za ten čas sa podarilo v Lide zasiať myšlienku florbalovej rodiny a táto idea sa kultivuje dodnes.
Od roku 2012 do 2018 sa predsedom klubu stal Filip Gilányi a nový vietor do plachiet mal za následok rast klubu do všetkých smerov. Podarilo sa rozšíriť členskú základňu o viaceré mládežnícke kategórie, pritiahnuť k práci pre klub viac ľudí a extraligistom sa podarilo opäť dostať do play off. Od roku 2018 až do súčasnosti sa stavia na dobrých základoch. Myšlienky, s ktorou Lido vzniklo a nastavenie procesov, ktoré viedli k stabilizácií ako po ekonomickej, tak aj športovej stránke. Mužský tím každoročne bojuje o prvú štvorku v tabuľke, juniorom sa podarilo prebojovať do extraligy a mládežnícke štruktúry úspešne zabezpečujú zdravý psychický, sociálny a motorický vývin detí už od 6 rokov. Liďáci sa športom bavia, nadväzujú nové priateľstvá, vytvárajú manželstvá a žijú spoločným životom.