Juniori dotiahli päť gólovú stratu, na body to však nestačilo

V strede októbra žreb prisúdil mladým námorníkom jeden z tímov bojujúci o špicu Macron Juniorskej extraligy. V rámci rozlosovania systémom dvojičiek sa počas tejto sezóny dva tímy stretnú v takzvanom regionálnom zápase, zatiaľ, čo ostatné mužstvá hrajú počas víkendu dva duely. Posledný hrací víkend tak nasledovala bitka o Dom Športu s bratislavským Snipers.

6. kolo: Snipers Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 10:8

Zostava: Jankech, Gašparovič – Csizmazia, Ferenc, Hurinský, Ivan, Jaloviar, Kušnárik, Máťuš, Pintér, Schüller, Šimočko M., Šimočko V., Takáč, Tvrdoň, Vrábel F., Vrábel M.

Kanadské bodovanie: Vrábel M. (2+3), Tvrdoň (1+2), Šimočko M. (2+0), Pintér (1+0), Takáč (1+0), Vrábel F. (1+0), Hurinský (0+1), Kušnárik (0+1)

Strely: 40 – 31

O 13. hodine sa v nedeľu rozbehlo mestské derby medzi juniormi Lida a Snipers. Strelci tímov dlho neotáľali, keď v 5. minúte otvorili skóre domáci zásluhou Mariotha. O necelú minútu zrovnal prvým gólom v zápase Matúš Šimočko. Do konca prvej tretiny sa presadili už len domáci a išlo sa do kabín za stavu 2:1.

Po prvej dvadsať minútovke nastalo mierne uspokojenie v radoch liďákov, pretože to, čo sa udialo prvých 10 minút bola doslova pohroma. 4 inkasované góly a k tomu ďalšie dve vylúčenia by zlomili nejeden skúsený tím. Postupom času sa však bielo-modrí dostali do tempa a bratia Vrábelovci pozdvihli vlajku Lida. Každý po jednom góle. K záveru druhej tretiny však čakali na mladých námorníkov ťažké momenty. Štvorminútové oslabenie však zvládli obstojne. Hoci s jedným inkasovaným gólom, za to sa im však podarilo jeden streliť zásluhou Matúša Tvrdoňa.

Ako sa Lidu nepodaril vstup do druhej tretiny, o to viac si dali hráči záležať na začiatku poslednej periódy. Odmena prišla v podobe 3 gólov v rade. Strelci Takáč so Šimočkom dotiahli skóre na rozdiel jedného gólu. Matúš Pintér však o pár okamihov neskôr svojim prvým gólom v juniorskej extralige zabezpečil vyrovnanie zápasu. Na dotiahnutie 5 gólového náskoku stačilo mladým námorníkom len okolo 20 minút. Po nich však ako blesk z jasného neba udreli Snipers dvomi gólmi a opäť odskočili do vedenia. Neskôr pridali ešte jeden a na 10:8 uzavrel rezultát nedeľného zápasu svojím druhým gólom a piatym bodom v zápase Martin Vrábel.

Tréner Marek Mekota: „Zápas hodnotím pozitívne. Po zaspatej úvodnej 10 minútovke druhej tretiny nám súper odskočil na rozdiel piatich gólov. Po oddychovom čase sme sa prebrali a dokázali sme sa dostať do zápasu. V tretej tretine za stavu 7:7 to bolo o tom, ktoré mužstvo vstrelí gól, tak vyhrá. Bohužial sa to podarilo Snipers. Výsledok však mrzí a po vydarenom dotiahnutí sa na súpera to mrzí ešte viac. Každopádne chalani hrali super. Do ďalších zápasov však musíme zlepšiť koncetráciu v zápase a eliminovať zbytočné vylúčenia.“

Hoci ide o piatu prehru v rade, výsledok 10:8 vzhľadom na prebiehajúci dej hry vlieva optimizmus do duší hráčov a trénera Mareka Mekotu nádej na skoré zlomenie šnúry bez víťazstva. Príležitosť na to budú mať v posledný októbrový víkend. Tentokrát juniori privítajú celky z metropoly východu.

Sobota 26. október vs. Florko Košice o 14:50 v Záhorskej Bystrici.

Nedeľa 27. október vs. ATU Košice o 13:15 v Športovej hale SHZ.