Majstrovský hlavybôľ sa nevyhol ani nám. Zo Žiliny sa vraciame bez bodu.

Uplynulú sobotu odštartovalo prvé kolo nového ročníka najvyššej slovenskej florbalovej súťaže. Vo večerných hodinách uzatváral rozpis zápasov atraktívny šláger kola medzi minuloročným víťazom základnej časti a držiteľom bronzovej medaile FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina, a minuloročným šampiónom z ŠK Lido, ktorý sa po základnej časti umiestnil na treťom mieste. Stávkové kancelárie predpokladali vyrovnaný priebeh a rola kurzového favorita sa v niekoľkohodinových intervaloch prelínala z jedného tímu na druhý. Oproti minuloročnému play-off sme nastúpili s početnými personálnymi zmenami v zostave a s nanovo zloženými formáciami, čo sa napokon pretavilo aj do herného prejavu, ktorý sa vyznačoval priveľkými známkami kostrbatosti a zbŕklosťou pri exekúcii rozhodnutí. Z palubovky na Rosinskej ceste sa vraciame bez bodu.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 8:4

Kanadské body: Lelák (2+0), Nôta (1+1), Nehila (1+0), Kopecký (0+1), Kusenda (0+1), Vrábel (0+1)

Hra kobyliek na ihrisku pôsobila oproti našej oveľa hladšie a plynulejšie. Umne sa vyhýbali osobným súbojom, uvedomujúc si, že by v nich ťahali za kratší koniec, a vyčkávali na rýchle brejky po našich stratách v útočnom pásme, vyplývajúcich z technických nedostatkov na hokejke a splašenom vyhodnocovaní jednotlivých situácii. Na začiatku siedmej minúty využil dieru v pravej obrannej zóne hosťujúci Korček a strelou na bližšiu tyčku prekvapil Dobrovodského. O necelú minútu bol pri odrazenej loptičke od zadného mantinelu za Šuškovou bránkou prvý Kusenda. Naša predsezónna posila posunula Lelákovi a ten po spomalenom výjazde na os ihriska prekonal brankára domácich. Behom siedmich minút skórovali Žilinčania pri našom nedôraznom bránení ešte trikrát, avšak jeden z gólov nášmu súperovi rozhodca pre zakončenie vysokou hokejkou neuznal.

Po odfláknutí dostúpenia strieľajúceho hráča sa kobylkám napokon podarilo odskočiť do trojgólového trháku v 23. minúte. Námorníci dokázali vyrovnať až po preklenutí sa zápasu do jeho druhej polovice. Po niekoľkých nepremenených z hry vyplývajúcich samostatných nájazdoch hráčov prvej formácie sa konečne podarilo prelomiť smolu v zakončení kanonierovi Nôtovi v 33. minúte. Po rýchlej prihrávke našej ďalšej novej akvizície, Maťa Vrábela, prekonal brankára Šušku. Oranžovo-čierni sa do konca tretiny presadili ešte dvakrát, najprv v početnej výhode už po dvadsiatich sekundách od udelenia priestupku, následne šikovným nevinne vyzerajúcim nahodením, ktoré zaskočilo nepripraveného Dobrovodského a zapadlo za jeho ľavú tyčku.

V tretej tretine sme súperovi opäť ponúkli presilovú hru, ktorú severania opäť využili, tentokrát 11 sekúnd pred avizovaným návratom potrestaného Paulikoviča. Znížiť na 7:3 sa podarilo Peťovi Nehilovi, ktorý nádhernou kombináciou s Lukášom Nôtom pripomenul fanúšikom, že smrtiaci dvojzáprah Nehila-Nôta nikam neodišiel, akurát sa potrebuje znova prebudiť. A keď sa tak stane, s obranami súpera je amen. Ani nie 40 sekúnd po vsietení gólu však nádeje mravenečníkov zrúcal domáci Šuška, ktorý zavŕšil čistý hattrick. O zníženie sa postaral 4 minúty pred koncom zápasu Lelák, ktorý bol na konci kombinácie, do ktorej sa zapojila celá druhá formácia. Do konca zápasu sa nám už skorigovať skóre nepodarilo a tak zo Žiliny odchádzame s prehrou s najvyšším gólovým diferenciálom kola, čo znamená, že po prvom extraligovom víkende okupujeme posledné, dvanáste miesto tabuľky. Zvláštny, roky nepoznaný pocit.

Na domácej palubovke sa premiérovo predstavíme už tento týždeň, netradične v piatok. Úvodné buly proti Capitolu Bratislava je naplánované na 19:00 v Športovej hale na novom Dome Športu. Príďte nás podporiť a dopomôžte nám k zisku prvých troch bodov do tabuľky!

Zdroj FOTO: Facebook FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina