Po výhre nad Trenčínom pozitívne naladení na play-off

V sobotu sa muži zápasom proti ich minuloročnému štvrťfinálovému súperovi rozlúčili so základnou časťou extraligy. Zápas mal veľmi zvláštny podtón, nakoľko ani v prípade výhry, ani prehry, by sa tabuľkové postavenie nás, ani nášho súpera, nijako nezmenilo. Šancu zasiahnuť do zápasu dostalo viacero hráčov širšej rotácie, naopak viacero opôr dostalo od trénera Horeckého zápasovú priepustku. V bráne sa predstavil Daniel Fehér, ktorému kryl chrbát Matej Jusko. Po neuveriteľných 323 zápasoch išlo o prvý zápas, kedy na brankárskej súpiske nefigurovalo žiadne meno z trojice Veninger, Dobrovodský či Mészáros. Naposledy takáto situácia nastala ešte v roku 2010. Napriek poľaveniu z koncentrácie v tretej tretine bol celý zápas prakticky v našej réžii. „Desiati statoční“ Trenčania síce v závere zápasu dokázali odvrátiť prehru s vysokým gólovým rozdielom, obraty zápasu sme však držali pevne v rukách my.

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 10:7

Kanadské body: Kažimír (1+2), Nôta (1+2), Gažík (2+0), Beriac (1+1), Bačinský (1+1), Gálet (0+2), Kalivoda (1+0), Kušnárik (1+0), Steller (1+0), Vico (0+1), Franek (0+1), Pagáč (0+1)

Už v prvom striedaní druhej formácie vytiahol loptu z rohu ihriska na os Roly Kažimír, aby prekonal brankára Trenčína. Netrvalo dlho a do listiny strelcov sa zapísali aj hráči prvej formácie. Z obrany vybehnutého Gažíka našiel na zadnej tyčke spektakulárnou crossovou prihrávkou cez štyroch protihráčov Bačinský. „Kapitán Lido,“ postavou, vlasmi a očami na nerozozoznanie od toho komerčne známejšieho kapitána z Marvelu, sa medzi strelcov zapísal do konca tretiny ešte raz. Po backhandovom sklepnutí Beriaca upratal z hranice malého bránkoviska loptičku do siete. Štvrtý gól pridal z presilovej hry Steller po trpezlivo načasovanej Nôtovej asistencii. Sny o čistom konte Fehéra však zmaril už v 16. minúte veterán Matejka.

V druhej tretine sme podobne ako v prvej tretine kontrolovali hru a postupne navyšovali skóre. V 34. minúte už svietilo na tabuli skóre 8:1. okrem tradičných strelcov Nôtu s Kažimírom sa do streleckej listiny svojim druhým gólom medzi mužmi zapísal aj junior Kušnárik, ktorý si nabehol na pomyselný kolík a strelou pod brvno nedal chytajúcemu Líškovi nárok. Päťmesačné strelecké suchoty konečne prelomil aj Marek Kalivoda. Dojem z uspokojivej predvedenej hry pokazil gólom v 36. minúte hosťujúci Bednár, avšak na odpoveď čakali diváci len 10 sekúnd. Po Gáletovom nahodení skóroval premiérovo v sezóne Bačinský. Do konca tretiny sa ešte stihol presadiť strelou ponad Fehérove rameno svojim druhým gólom v zápase nestarnúci Matejka. Pre Lukáša Nôtu bol gól z 34. minúty kanadským bodom číslo 85. So skóre 46 gólov a 39 asistencii získal pomyselnú Art Ross trofej za najproduktívnejšieho hráča základnej časti extraligy.

V tretej tretine sme do rozhodnutého zápasu s fyzicky vyčerpaným súperom nastupovali s cieľom navýšenia vedenia a streleckého naladenia sa do vyraďovacích bojov, ktoré nás čakajú. S vidinou gólových hodov sme namotivovaní vrhli všetky sily do ofenzívy, z čoho pramenili výpadky koncentrácie „ na zadné vrátka,“ čo „asko“ využilo v štyroch prípadoch. Nám sa okrem sezónneho premiérového gólu Beriaca 8 sekúnd do konca zápasu nepodarilo pretaviť v góly ani jednu z minimálne tucta vyložených šancí, ktoré sme mali. Napriek tomu však odchádzame zo zápasu spokojní. Zápas splnil svoj účel. Hráči, ktorí sa pasovali s hernou a streleckou krízou získali sebavedomie, pohodu na hokejky a vrátila sa im chuť do florbalu. Na play-off máme pripravené všetky zbrane a naši súperi musia počítať s tým, že budú čeliť stopercentne pripravenému Lidu v maximálnej možnej sile.

Najbližší víkend čaká mužov prestávka, avšak už 16. marca odštartuje vyraďovacia časť extraligy, v ktorej bude naším súperom ATU Košice. Prvé dvojkolo sa odohrá aj v sobotu aj v nedeľu vo Viacúčelovej športovej hale v Záhorskej Bystrici. Tešíme sa a dúfame, že svojou prítomnosťou zaplníte halu v čo najväčšom počte a vytvoríte pre nás elektrizujúcu atmosféru!