Kupujte nové televízory, objednávajte miesta v hostincoch – SME VO FINÁLE!!!

Po úvodnom semifinálovom víkende v Košiciach, kedy sme podali jeden bezchybný, a druhý takmer bezchybný výkon, sme si pred domácimi odvetami napriek nedeľnej nešťastnej porážke v predĺžení stanovili jasný cieľ, a síce nepripustiť, aby sa séria opäť vrátila na východ. Zápasy sme si detailne rozobrali a pripravili sme sa na všetky silné stránky kvalitného súpera. Hoci sa v nedeľu na konci druhej tretiny rysovala poriadna dráma, koncovku zápasu sme si skúsene postrážili. Záverečný hvizd štvrtého semifinále odštartoval výbuch emócii naprieč celou striedačkou a fantastickými neúnavne povzbudzujúcimi fanúšikmi na tribúne. Lido sa prvýkrát v histórii klubu predstaví vo finále!

Semifinále 3: ŠK Lido Prírodovedec – FK Florko Košice 8:3

Kanadské body: Nehila (2+2), Pagáč (1+2), Nôta (2+0), Lelák (0+2), Bačinský (1+0), Kažimír (1+0), Steller (1+0), Kopecký (0+1).

Už v prvej minúte ukázala svoju taktickú pripravenosť naša druhá formácia. K rozohratiu štandardnej situácie na polovici ihriska sa postavili Lelák s Beriacom, pričom prvý menovaný pred rozohrávkou nakrátko zaregistroval nábeh Bačinského poza obranu hostí. Nasledovala milimetrová kolmica a náš brokolicovohlavý rýchlik otvoril skóre zápasu. V šiestej minúte bol za sekanie vylúčený Lelák a Florko početnú výhodu využilo. Tomčo dokázal, že pokiaľ mu poskytnete čo i len milimeter priestoru, dokáže na bránku vyslať štipľavú jedovku. V 13. minúte to bol práve Tomčo, ktorý v súboji s dobiedzajúcim Nehilom stratil loptičku spod svojej kontroly. Nehilovi sa následne otvorila ďaleká diaľnica, po ktorej vyviedol loptičku až k brankárovi hostí, ktorého rutinérsky obstrelil.

Podobne rýchlo, ako v prvej tretine, sme skórovali aj v tretine druhej. Len 19 sekúnd po jej odštartovaní preniesol hru cez celé ihrisko na Pagáča Bachan. Pagáč po periférnom naskenovaní ihriska zočil pohľadom blížiaceho sa Nehilu, ktorému posunul loptičku na kolík. Odtiaľ Nehila veľmi ťarbavo zakončil. Vaško v bránke hostí nevedel, ako na takúto katastrofálnu strelu zareagovať a dostal gól. Presným opakom Nehilovej strely bolo zakončenie Kažimíra z 33. minúty. Ten na polovici ihriska natiahol loptičku poza telo a delovkou do ľavého vinkla nedal Vaškovi nárok na zákrok. Florko dokázalo zareagovať na konci 34. minúty. Po peknej kombinačnej vyťukávačke zakončil do odkrytej bránky Bačišin. Gólu sa dočkala aj naša tretia formácia. Po vydarenom pressingu vypichol loptičku obrancovi hostí Kopecký, tá sa odrazila k Stellerovi a ten nekompromisne zakončil.

V tretej tretine sa Florku podarilo znížiť gólové manko už v 42. minúte. K loptičke sa dostal nepokrytý Tomčo a strelou z otočky prekonal Dobrovodského. Trojgólové vedenie nám vrátil v 45. minúte Nôta, ktorý bol na konci tradične vyzerajúcej akcie prvej formácie – Pagáč v zovretí súpera vybojoval loptičku, predĺžil na Nehilu, ten spravil pár krokov, aby sa dostal do úniku a časovanou prihrávkou doprial Nôtovi presný zásah do prázdnej bránky. Nôta zaknihoval druhý presný zásah v zápase hneď v ďalšom striedaní, kedy si natiahol loptičku od mantinelu do stredu na os, odkiaľ sa nedôrazne bránený mohol Vaška opýtať, kam to chce. Víťazstvo spečatil už niekoľko sekúnd po prvom pokuse Košičanov o odvolanie brankára bejzbalovou strelou zo vzduchu Pagáč. Počas nasledujúcej hry Florka bez brankára sa už skóre nezmenilo.

Semifinále 4: ŠK Lido Prírodovedec – FK Florko Košice 9:5

Kanadské body: Nôta (2+2), Bačinský (2+1), Nehila (2+0), Kažimír (1+1), Kopecky (1+0), Paulikovič (1+0), Lelák (0+1), Pagáč (0+1), Steller (0+1), Vico (0+1)

O otvorenie nedeľného skóre sa postarala rovnaká dvojička, aká vsietila prvý gól sobotného zápasu. Po rozohrávke na jeden dotyk dostal od Leláka naservírovanú loptičku na os Bačinský, ktorý svojou povestnou nerazantnou strelou dostal loptičku do siete. V 9. minúte obdržal po zbytočnej aktivite na polovici súpera dvojminútový trest za opakované priestupky Beriac. Florkáči presilovú hru zužitkovali, kým iným ako opäť Tomčom. Vedenie nám prinavrátil v 17. minúte Nehila, ktorý podobne ako Bačinský pri otváracom zásahu, z prvej zakončil nahrávku na os od Nôtu. V 19. minúte sa na prvý pohľad udialo niečo, čo spôsobilo na celej striedačke erupciu radosti. Michal Vico vyslal na bránku po Kopeckého backhandovej ponuke jedovatý projektil, ktorý skončil za chrbtom Vaška. V domnení, že ide o Vicov premiérový gól v sezóne, zavládla obrovská radosť. Tú však pokazil Kopecký, ktorý Vicovu strelu do ľavého horného rohu tečoval. „Vajso,“ ktorý je známy tým, že góly dáva len v najdôležitejších zápasoch sezóny, týmto fanúšikom v predstihu odkázal, že ešte neprišla jeho chvíľa a tie najdôležitejšie zápasy nás ešte len čakajú.

Keď Bačinský v 22. minúte zvýšil na 4:1, obraz hry, mentálna pohoda, ako aj všetky ďalšie okolnosti nasvedčovali tomu, že nás čaká podobný priebeh, ako v sobotu, a s prehľadom dokráčame k tretiemu víťazstvu zabezpečujúcemu postup do vytúženého finále. Opak bol však pravdou. V 24. minúte zachytil zlú rozohrávku domácich Tomčo, ktorý v rýchlosti posunul na nepokrytého Gricha. Ten sa po zlom odkomunikovaní preberania hráčov ocitol zoči-voči Dobrovodskému a freestylovým spôsobom ho poľahky prekonal. Už tri minúty po tom zakončil nenápadnou strelou, ktorá prekvapila Dobrovodského v bráne Bakajsa. Florkáči sa dvoma rýchlymi gólmi dostali na koňa a my sme začali pociťovať mierny tlak, ktorý sa prejavoval skackajúcimi a nepresnými prihrávkami, zabudnutými loptičkami či zluftovanými zakončeniami. V rozháranej fáze hry vyrovnal na 4:4 opäť Bakajsa, pravdepodobne jedným z najkurióznejších gólov jeho kariéry. Nahodenú dlhú loptu od Blaška trafil vo vzduchu, v plnom behu, chrbtom k bráne pohybom hokejky podobným samurajskému zahnaniu sa mečom. Za stavu 4:4 bol za nedovolené vrážanie vylúčený Imrich a nám bola ponúknutá prvá presilová hra víkendu. Jej exekúcia prebehla v duchu posledných minút – maximálne rozhádzane. Po nevyužití presilovej hry bol opäť za zbytočný tvrdý zákrok za našou bránkou vylúčený Franek. Aj túto presilovú hru Košičania využili a za víkend sa prvýkrát dostali do vedenia. V závere druhej tretiny si rozhodca všimol Blaškove bránenie v hre a my sme dostali opäť šancu vrátiť sa do zápasu. Na 5:5 vyrovnával 78 sekúnd pred koncom tretiny Nehila.

Do poslednej tretiny sme vstupovali s nerozhodným skóre a diváci sa mohli tešiť na kvalitnú, avšak z nášho pohľadu úplne zbytočne dopustenú drámu. Úvodné minúty hrali oba tímy opatrne, nikto nechcel spraviť chybu, ktorou by zmaril svoje šance na úspech. Napriek nášmu obliehaniu florkáčskej obrany a väčšinovému držaniu loptičky hrozili florkáči tým, v čom sú najlepší – rýchlymi brejkami zakončenými pohotovými a presnými strelami. Rovnovážny stav platil až do 48. minúty, kedy sa náš skúsený matador Paulikovič azda prvýkrát za celú sériu vydal na ofenzívny výpad, čím maximálne zmiatol súperovu obranu. Jeho aktivita neušla pozornému Nôtovi, ktorý mu vyslal milimetrovú prihrávku do pozície, z ktorej sa takí harcovníci, ako slovenský florbalový Zdeno Chára (nielen dlhovekosťou, ale aj tvrdosťou), zaručene nepomýlia. Tentokrát siahol súper k odvolaniu brankára až po time-oute z 58. minúty. Po minútovom nervydrásajúcom zveráku Florka sa loptička odrazila k brániacemu Nôtovi, ktorý všetkým pochybovačom ukázal, že jeho čísla sú naozaj hodné jeho chladnokrvných kanonierskych schopností. Po zisku loptičky azda meter od našej bránky poslal loptičku rotovane po zemi cez celé ihrisko a niekoľko tiel v jej trajektórii priamo do opustenej bránky. Počas hry Florka bez brankára sa ešte stihli v horizonte 50 sekúnd presadiť Kažimír s Nôtom a oslavy prepisovania histórie s našimi fantastickými divákmi mohli započať.

Napriek oslavám je nutné podotknúť, že ešte nie sme na konci našej cesty. Najťažší krok býva posledný, a ten nás čaká už tento víkend. V sobotu 13.4.2024 a v nedeľu 14.04.2024 sa v totožnom čase 16:50 hod. na totožnom mieste, vo Viacúčelovej športovej hale v Záhorskej Bystrici, postavíme mestskému rivalovi Tsunami Záhorská Bystrica. Ohľadom informácii o vstupenkách nezabudnite sledovať naše sociálne siete!