Juniorom prešli prvé body pomedzi prsty

Po úvodnom dvojkole na domácom ihrisku sa skupina mladých námorníkov vybrala naprieč Slovenskom, aby odohrali svoje zápasy v Macron Juniorskej extralige. Posledný septembrový víkend patril zápoleniam v Žiline a v metropole Šariša v Prešove. Pred stretnutiami na ihriskách vonku bola bilancia našich juniorov dva zápasy, dve prehry. Cieľom bolo získať prvé body do tabuľky, teda najmä nedeľný zápas v Prešove predznamenával dobrú príležitosť „pobiť“ sa o prvú výhru v sezóne.

3. kolo: FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 11:0

Zostava: Gašparovič, Jankech – Martinovič, Schüller, Streška, Juráška, Fazekaš, Šimočko V., Ferenc, Jaloviar, Csizmazia, Hurinský, Šimočko M., Vrábel F., Máťuš, Ivan, Pintér.

Kanadské bodovania – nula, nič, zero, nada, nichts.

Žiaľ bez vstreleného gólu sa nevyhráva, keď sa nikomu z Lida nepodarilo zapísať do kanadského bodovania. Mladí námorníci v oslabenej zostave vyzvali žilinské kobylky, avšak bol to nerovný súboj. Po prvej tretine bolo ešte na tabuli 3:0 s čím by sa dalo ešte niečo robiť, avšak skóre 9:0 po druhej časti už vyzeralo hrozivo a preto sa všetky sily sústredili v poslednej tretine na to, aby bol výsledok čo najmenej zdrvujúci.

Záverečným klaksónom sme tak mohli konštatovať, že naši brankári museli vyťahovať loptičku z brány jedenásťkrát, zatiaľ čo súperovi ani raz. Striel na bránu sme nemali úplne málo. Bolo ich 17, zjavne však neboli veľmi nebezpečné.

Z tejto prehry sa však museli bratislavčania čo najrýchlejšie oklepať, nakoľko už na druhý deň ich čakal dôležitý zápas proti Prešovu a boj o tri body.

4. kolo: FBC Mikuláš Academy Prešov - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 5:4

Zostava: Gašparovič, Jankech – ju, Fazekaš, Ferenc, Hurinský, Ivan, Jaloviar, Juráška, Kušnárik, Martinovič, Máťuš, Pintér, Schüller, Šimočko V., Šimočko M., Takáč, Vrábel F.

Kanadské bodovanie: Hurinský (2+0), Csizmazia (1+0), Schüller (1+0), Kušnárik (0+1), Máťuš (0+1), Šimočko V. (0+1), Takáč (0+1).

Zverenci trénera Mareka Mekotu si veľmi dobre uvedomovali dôležitosť zápolenia na východe republiky v centre Šariša. Rovnako ako naši mladí námorníci boli doposiaľ prešovčania v prebiehajúcom ročníku bez bodu. Víťazstvo by tak obom celkom pomohlo odlepiť sa zospodu tabuľky a tiež uľahčiť si záchranárske práce.

V úvode stretnutia však začali lepšie domáci, kedy v polovici siedmej minúty rozvlnili sieť za strážcom svätyne Martinom Jankechom. Liďáci však dlho neprehrávali. O dve minúty vyrovnal svojim prvým gólom v zápase Lukáš Hurinský. Pred koncom prvej tretiny Radovan Schüller zaznamenal prvý zásah v sezóne a posunul hostí do vedenia, ktoré 8 sekúnd pred vypršaním času navýšil ešte Denis Csizmazia.

Hoci vedenie 3:1 vyzeralo uspokojujúco a nezmenilo sa ani po prostrednej časti hry, opraty zápasu pomaly preberal náš súper. Počas 20 minút brankári na jednej a aj druhej strane zatiahli rolety a každý pochytal po 6 streleckých pokusoch smerujúcich do priestoru brány.

V poslednej perióde bolo k videniu najviac akcie počas zápasu. 10 minút pred koncom svietil na svetelnej tabuli výsledok 3:4. Prešovčanom sa podarilo skórovať dvakrát, avšak Hurinský druhým gólom v zápase dokázal udržať vedenie na strane námorníkov. Po vylúčení Filipa Vrábela domáci využili početnú výhodu a štyri a pól minúty do konca stretnutia bolo zrovnané. Tesný zápas napokon zlomil na domáce florbalky Haľko a aj napriek snahe liďákov už zmenu skóre neprinieslo ani záverečné vylúčenie Hurinského za hru bez florbalky.

Reakcie po zápase:

Tréner Marek Mekota: „Ťažko sa mi to hodnotí, lebo si myslím že v momentálnej sezóne sme predviedli zatiaľ najlepší výkon. Do obrany a v obrannom pásme minimálne. Poslednú desať minútovku sme však nemali sto percentnú koncentráciu a aj s pomocou šťastia pri odrazoch to súper dokázal otočiť. To však prehru neospravedlňuje. Mali sme hrať tak ako prvé dve tretiny a súperovi streliť ešte ďalšie 3-4 góly.“

Po štyroch zápasoch je tak rezultát nula výhier a štyri prehry, ktoré nás odsunuli na spodok tabuľky Macron Juniorskej extraligy. Pred nasledujúcim víkendom čaká juniorov ešte veľa práce a prípravy na zápas proti lídrovi tabuľky, ktorými sú Snipers Bratislava. Zápas sa odohrá v nedeľu o 13. hodine v Športovej hale SHZ.

Príďte povzbudiť naše mladé nádeje v bratislavskom derby.