Odštartovala Macron Juniorská extraliga

Uplynulý víkend sa rozbehlo florbalové dianie v Lide na viacerých frontoch. Muži cestovali do Žiliny, regionálne ligy sa už tiež začali a úvodné duely si odkrútili aj juniori. Od novej sezóny je partnerom súťaže športová značka oblečenia Macron, ktorá oblieka aj slovenskú reprezentáciu. Na prvé dvojkolo určil los najstaršej mládežníckej kategórii domáce zápasy proti mestskému rivalovi Tsunami Záhorská Bystrica a nováčikovi súťaže Victory Stars Dubnica nad Váhom. Po novom sa súťaž skladá len z 10 tímov oproti minuloročným dvanástim. Do playoff postupuje prvá osmička tabuľky.

1. kolo: ŠK Lido Prírodovedec Bratislava - Tsunami Záhorská Bystrica 5:10

Zostava: Gašparovič, Jankech – Slamka, Ferenc, Kušnárik, Ratúzky, Jaloviar, Bálint, Hurinský, Šimočko M., Takáč, Vaňko, Vrábel F., Máťuš, Ivan, Pintér, Csizmazia.

Kanadské bodovanie: Vrábel F. (1+2), Csizmazia (2+0), Kušnárik (1+0), Šimočko M. (1+0), Hurinský (0+1), Takáč (0+1)

Prvý zápas novej sezóny znamenal pre liďákov mestské derby proti hráčom zo Záhorskej Bystrice. Doplnení o niekoľko mien počas predsezónneho obdobia a faktu, že viacero hráčov má už dvojročné skúsenosti s najvyššou juniorskou súťažou dávalo našim mladíkom nádej na priaznivý štart ligy.

Premiéru na lavičke Lida zažila nová akvizícia v podobe trénera Mareka Mekotu. Minulý rok trénoval a viedol práve celok nášho sobotňajšieho protivníka, takže o jemnú zápletku bolo postarané. Marekovi zverenci mali za sebou tvrdú kondičnú prípravu počas leta, ktorú mali nastavenú od kondičného trénera Paliho Štelmacha. Motivácia a pocity pred prvým zápasom boli dobré, lenže treba to ukázať aj na ihrisku.

Po prvej tretine svietilo na svetelnej tabuli hrozivo vyzerajúcich 0:4, z toho išlo v jednom prípade o vlastný gól Slamku. Ten si určite prvý gól sezóny predstavoval inak. Počas druhej tretiny sa našiel strelec, ktorí by rozvlnil sieť súperovej brány. Bol ním Denis Csizmazia, a nie raz, ale dokonca dvakrát. Na obidva góly mu prihrával Filip Vrábel. Góly však dávali aj hráči súpera, a tak po dvoch tretinách bolo skóre 2:8.

Malý cieľ, vyhrať tretiu tretinu však hráči v modro-červenom dokázali a vyhrali ju v pomere 3:2. Prvý strelcom v záverečnej časti hry bol Matúš Šimočko po prihrávke Lukáša Takáča, pre ktorého ide už o štvrtú sezónu v juniorskej extralige. Gólový účet si otvoril aj juniorský reprezentant Martin Kušnárik. Bodovo dobrý výkon zavŕšil ešte len dorastenec Filip Vrábel posledným gólom Lida po asistencii Hurinského. To žiaľ nestačilo na dobehnutie súperovho náskoku. Finálny rezultát znel prehra 10:5.

2. kolo: ŠK Lido Prírodovedec Bratislava vs. ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 9:11

Zostava: Gašparovič, Jankech – Ferenc, Jaloviar, Kušnárik, Ratúzky, Slamka, Vrábel M., Csizmazia, Hurinský, Ivan, Máťuš, Pintér, Šimočko M., Takáč, Vrábel F., Tvrdoň

Kanadské bodovanie: Vrábel M. (3+2), Takáč (2+1), Hurinský (1+1), Šimočko M. (1+1), Kušnárik (0+2), Csizmazia (1+0), Máťuš (1+0), Ferenc (0+1)

Už nasledujúci deň čakal juniorov super z Dubnice nad Váhom. Nováčik súťaže mal byť papierovo ľahší super, avšak v juniorskej extralige neradno niekoho podceňovať.

V druhom zápase sezóny si odbili debut v drese námorníkov aj nové akvizície Lida. Martin Vrábel, člen prvej formácie mužov a tiež mužského reprezentačného výberu spolu s Matúšom Tvrdoňom, ktorý prišiel do Lida práve z tímu Záhorskej Bystrice, boli pripravení zabojovať o prvé body v rozbehnutej sezóne.

Zápas začal najlepšie ako mohol. Už v druhej minúte rozveselil domácu lavičku juniorský matador Lukáš Takáč po asistencii menovca Hurinského. Po vyrovnaní hosťujúceho tímu poslal liďákov do vedenia Máťuš. Žiaľ bolo to naposledy, čo Lido vyhrávalo. Dubnica následne dvomi gólmi v závere tretiny otočila stav vo svoj prospech.

Na tejto vlne sa viezli hostia až do polovice zápasu, kedy obranu námorníkov prelomili ešte trikrát. Denis Csizmazia znížil na rozdiel troch gólov. Dubnica však znovu odskočila na konci druhej dvadsať minútovky.

Tretia tretina bola, čo sa týka výsledku najdivokejšia. Tromi gólmi v rade a prvým hattrickom sa blysol slovenský reprezentant Martin Vrábel. Súper zo Stredného Považia však za tú dobu odpovedal gólovo dvakrát. Posledné dve minúty zápasu si fanúšik mohol myslieť, že trvajú rovnako dlho ako predchádzajúcich 18. Takáč s Hurinským dotiahli súpera na rozdiel jediného gólu. Dubničanom stačilo len 12 sekúnd na to, aby znovu odskočili do dvojgólového vedenia. Matúš Šimočko to však nehodlal zabaliť a 75 sekúnd pred koncom to bolo znovu iba o jeden gól. Na viac sa už žiaľ liďáci nezmohli. Naopak inkasovali ešte jeden gól od Paksiho, ktorý sa stal druhým hráčom v zápase s tromi gólmi.

Po dvoch zápasoch je teda situácia v tabuľke nasledovná. 0 bodov a 9. miesto o skóre pred hráčmi z 1.FBC Trenčín. Macron extraliga juniorov pokračuje v posledný septembrový víkend. Hráči Lida vycestujú do Žiliny a o deň neskôr sa presunú na východ do Prešova.
Dúfam, že sa po ňom budeme môcť tešiť z prvých bodov sezóny.

Reakcie po zápase:

Tréner Marek Mekota: Bol to náročný prvý víkend. Samozrejme výsledkovo nie som spokojný, ale uvedomujeme si že celkovo kolektív a tím si musí sadnúť, zohrať sa. Máme veľa nových hráčov. Kondične sme pripravení perfektne, budeme to však ešte musieť previesť aj na hokejky. Každopádne sezóna je dlhá, zápasy nám nastavili zrkadlo čiže vieme na čom zapracovať.

Zdroj foto: Floorball Frames